21. dubna 2016 10:58
Gabriela Gabrielová

Země se bude pořádně zlobit v katastrofickém filmu Ohnivý armagedon

Ohnivý armagedon (2) - upoutávka

Ohnivý armagedon vám v úterý ve 23.15 přinese napínavé drama o nečekaném vzedmutí vulkanické činnosti naší matičky Země. Nezapomeňte tedy naladit druhý díl na Prima MAX.

Nečekaná detonace ropné plošiny by byla pohromou sama o sobě, exploze však spouští řetězovou reakci na podzemním vulkanickém švu a hrozí zhroucením celého pozemského povrchu do nitra planety. Nebude-li zastavena několika odvážnými experty, pozemšťanům nepomůže sebelepší technologie. Další snímek z katastroficky laděných sobotních večerů na Primě právě začíná!

Do čelných rolí zachránců světa se postaví Michael Vartan a Terry O'Quinn. O režii se pak postaral Paul Shapiro. Obličej rodilého Francouze Michaela Vartana, rodinným původem mimochodem napůl Arménce a napůl Maďara, můžete znát ze seriálu Alias, ale také z filmů Expres foto nebo Příšerná tchyně. Rovněž se mihl i v akčním velkofilmu Colombiana. Naopak fazona Terryho O'Quinna bude dobře známá divákům mystery seriálu Ztracení, kde ztvárnil enigmatickou postavu Johna Locka.

Málokdo si totiž uvědomuje, že lidstvo (společně s celou faunou a flórou) sedí doslova na soudku s prachem. Jen pár desítek kilometrů pod námi až do samého středu zemského jádra je nitro planety žhavé jako povrch Slunce. Na projevy prokukujícího magmatu jsme si zvykli z občasných zemětřesení či burácení italské sopky Etna. Po většinu času jsme se však naučili je ignorovat jako cosi krajně vzdáleného.

Přitom vlastně relativně nedávno nás vulkanická exploze ohrozila zrovna jako v Ohnivém armagedonu. Nemluvíme o sopce Krakatoa, jejíž výbuch na přelomu 19. a 20. století inspiroval i Karla Čapka, nýbrž o události z rané lidské historie, která znamenala doslova konec světa. Jednalo se o tzv. Tobskou katastrofu. Indonéský supervulkán explodoval v době někdy před 69 až 77 tisíci lety a vyvolal "nukleární zimu" trvající 6 až 10 let. Globální katastrofa zastínila nebe, způsobila přerušení potravních řetězců i pokles teploty čitelný dalších tisíc let. Podle genetických analýz Tobská katastrofa zredukovala tehdejší celou lidskou populaci na pouhých 10 tisíc obyvatel.

A mocné síly naší planety, které ji způsobily, jsou stále ukryté doslova pod našima nohama.

Naštěstí se jimi zatím můžeme opájet pouze ve filmech. Vychutnejte si na Prima MAX druhý díl magmatického trháku Ohnivý armagedon v úterý ve 23.15

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný