11. března 2019 20:29
redakce Prima Living

Zelená jako smaragd aneb Fantasy příběh pro romantické duše

Poslední díl německé fantasy trilogie natočené podle tří románů současné německé spisovatelky Kerstin Gier konečně vnese světlo do pradávného rodinného tajemství. Než se tak ale stane, musí se naše hlavní hrdinka Gwen opět vydat na cesty časem. V sobotu ve 20.00 na Prima MAX.

Rudá jako rubín, Modrá jako safír a Zelená jako smaragd. Tak zní kompletní trojice románů i snímků, které byly podle knih natočeny. Ten poslední byl veřejnosti představen v roce 2016 – a opět se v něm setkáme se známou ústřední dvojicí.

Gwendolyn je normální mladá holka, která však oplývá zcela nenormální schopností cestovat v čase. Tuto schopnost jí dává gen, který se v její rodině dědí z generace na generaci již po celá staletí. Nikdy není zcela jasné, kdo z rodiny Shepherdů se s touto schopností narodí, a zcela upřímně, nikdo nepředpokládal, že by to tentokrát mohla být Gwen.

Jejím parťákem je mladý gentleman z 19. století Gideon de Villiers, který nejenže jí pomáhá při jejích výpravách do minulosti, ale stává se i její první velkou láskou.

Jenže právě kolem téhle lásky visí ve třetím díle spousta otazníků. Vypadá to, že Gideon svůj vztah ke Gwen pouze předstíral. Jeho vyznání bylo pouhým divadýlkem, aby mohl za jejími zády pomáhat jejich úhlavnímu nepříteli, děsivému grófovi von Saint Germainovi. Takovou zradu Gwendolyn přes srdce jen tak nepřenese, a proto se zapřísahá nikdy už s Gideonem nepromluvit.

Jenže život je komplikovaný a věci v něm nejsou černobílé. A tak musí Gwen překousnout svou pýchu a začít s Gideonem zase spolupracovat. Opět se vydávají na cesty časem do minulosti, aby odhalili hrozivé tajemství Lóže a učinili poslední pokus vymanit se z její nadvlády. A přitom nebudeme ochuzeni ani o menuet, paruky, divoké honičky, boje s kordy a vzrušující pronásledování.

Maria Enrich aka Gwendolyn

Když se objevila v roli Gwen poprvé, bylo jí rovných dvacet let. Snímek Rudá jako rubín však ani zdaleka nebyl jejím debutem. Poprvé si tahle talentovaná německá herečka před kamerou zahrála, když jí bylo deset. Film se jmenoval Holíci a pojednával o malých kuličkách z vesmíru, které jsou schopné produkovat hologramy. O rok později dostala hlavní roli v rodinném filmu německo-britsko-nizozemské produkce s názvem Můj bratr je pes, kde si všimli jejího talentu a Maria byla nominovaná na nejlepší začínající herečku. Na svém kontě už má přes dvacet převážně televizních filmů a určitě o ní ještě uslyšíme.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný