16. prosince 2019 06:30
redakce Prima Living

Zacestujte si časem s českou klasikou Zítra vstanu a opařím se čajem

Kdo by neznal nejlepší české sci-fi všech dob. Skvělý Petr Kostka ve dvojroli bratrů Burešových a povedený nacistický trojlístek – Sovák, Brodský, Menšík – v geniálně propracovaném příběhu pánů Nesvadby a Macourka. Dívejte se ve čtvrtek ve 20.00 na Prima MAX!

Nápad s cestovní kanceláří posílající klienty do dob dávno minulých by sám o sobě vystačil na mnohadílný seriál. Fakt, že se ho tvůrcům povedlo vměstnat do 93 minut a přitom zachovat logičnost nelehkého tématu cestování v čase (a ještě být vtipní!), je majstrštyk, před kterým je nutné smeknout.

Scenáristé Nesvadba a Macourek si tu trochu vykompenzovali to, co jim třeba Oldřich Lipský nepovolil ve filmu Zabil jsem Einsteina, pánové. Ten se trochu obával, aby divák dějovou linku pochopil, a proto tvůrce držel dosti zkrátka. To Jindřich Polák jim nechal volnou ruku, a tak si můžeme smlsnout na takových lahůdkách, jako je třeba duplikace stejného člověka v několika časových rovinách vylepšená ještě přítomností jednovaječných dvojčat.

Je prima číst si komentáře Britů na IMDB.com (Tomorrow I´ll Wake Up and Scald Myself with Tea), kteří shodně vzpomínají, jak film viděli před dvaceti lety na BBC a byli unešeni jeho humorem i bezchybnou logikou děje. Většina z nich si dokonce dala tu práci a s otevřením hranic si film pořídili na DVD. Téměř po čtvrt století! To se člověk hned dme pýchou.

Pokud byste snad potřebovali osvěžit paměť...

Blízká budoucnost. V Praze byl zahájen provoz netradiční cestovní kanceláře Universum, která pořádá zájezdy do minulosti. Toho chce zneužít skupinka nacistů pod vedením jistého Klause Abbarda (Jiří Sovák). Muži mají v plánu odcestovat do Německa za druhé světové války a pomoci Hitlerovi vyhrát válku tím, že mu dají vodíkovou bombu. Za tím účelem jsou domluveni s pilotem Karlem Burešem (Petr Kostka), který je má časostrojem dopravit na místo určení. Nikdo ovšem netuší, že Bureš se osudného ráno při snídani udusil rohlíkem a nyní se za něj vydává jeho identické dvojče Petr, který ovšem o zmíněném plánu nemá ani ponětí.

Nejlepší české sci-fi všech dob si nenechte ujít ve čtvrtek ve 20.00 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný