10. srpna 2020 14:00
redakce Prima Living

Záblesk: Ani Michael Douglas nezabránil strašlivé chybě při natáčení

Lahůdka hlavně pro ty, co milují romantická dramata štrejchlá válečnou historií. Nepříliš zkušená špionka má za úkol získat pro spojence supertajné materiály o nové zbrani. Vydává se do Berlína a díky své kráse a plynulé němčině se dostane do rodiny vysoce postaveného nacistického důstojníka.

Ve středu od 20.00 na Prima MAX si dopřejeme trochu špiónství. Spontánní a jiskřivě roztomilá blondýnka Linda Vossová (Melanie Griffith) pracuje jako sekretářka a překladatelka v právnické firmě v New Yorku. Byla sem doporučena především pro svoji perfektní znalost němčiny.

Lindiným šéfem je elegantní Ed Leland (Michael Douglas). Mladá sekretářka si po čase začne dávat dohromady dvě a dvě, z čehož jí vychází, že její šéf pracuje ve skutečnosti jako vojenský špion. Z těch dvou se navíc stanou časem milenci. Když se rozhoří válka a Američané nutně potřebují získat informace přímo z Berlína, nabídne Linda otevřeně svou pomoc. I ona se chce stát špionkou. Je přece ideální. Umí jazyk a snadno se může nechat zaměstnat jako slečna k dětem nebo kuchařka.

Linda odjíždí do srdce nacistického Německa a má nesnadný úkol. Pořídit fotografie plánů na novou Hitlerovu zbraň, bombu, která dokáže létat sama. Linda se nechá zaměstnat jako chůva. Dostane se do rodiny vysokého nacistického důstojníka Franze-Otto Dietricha, jenž je ve sktutečnosti osamělý a milující otec dvou dětí. Velice civilně ho hraje charismatický Liam Neeson.

Samozřejmě, že se Dietrich do Lindy postupně zamiluje, jenže ona tu je pro něco jiného. Dokáže kráska získat tajné fotografie a ještě je navíc dostat ven z Německa? A přežije ona i všichni, kdo jsou do operace nasazeni?

Plusy a minusy Záblesku

 • Celé je to vyprávěno dvěma starými manželi, kteří ten příběh prožili a přežili
 • Moc hezká chemie mezi Michaelem Douglasem a Melanií Griffith
 • Rychlíci brzděte, tempo příběhu je spíše pomalejší!
 • Pro někoho příliš dlouhá stopáž. Ano, tato romantika trvá 2 hodiny a 12 minut
 • Přenádherné záběry kameramana Jana de Bonta (Základní instinkt, Smrtonosná past)
 • Nacističtí důstojníci jsou vykreslováni trochu jako pitomci
 • Velmi nepravděpodobný až naivní závěr filmu

Chcete vědět víc?

 • Hlavní ženská postava Linda Vossová je podle příběhu napůl Irka a napůl německá Židovka, odtud její perfektní znalost němčiny.
 • Roli nakonec získala Melanie Griffith, ale kamerovými zkouškami prošla i herečka Debra Winger. Tu můžete znát z filmů Krajina stínů (1993), Orlové práva (1985), Důstojník a gentleman (1982).
 • Pro účely natáčení nechal štáb postavit v Berlíně budovu za půl milionu dolarů. Budova měla vyletět do povětří v jedné z nejakčnějších scén. Došlo však k chybě a když budovu pyrotechnici odpálii nebyla zapnutá ani jedna kamera.
 • Režisér Záblesku David Seltzer se proslavil zejména jako scenárista klasických horrorů Přichází Satan (1976), Proroctví (1978) anebo Osmnáctý anděl (1997)

Režie: David Seltzer Scénář: David Seltzer Kamera: Jan de Bont Hudba: Michael Kamen Hrají: Michael Douglas, Melanie Griffith, Liam Neeson, Joely Richardson, John Gielgud, Francis Guinan, Sylvia Syms, Mathieu Carrière, Thomas Kretschmann, Constanze Engelbrecht Rok uvedení: 1992

Thriller Záblesk uvidíte ve středu od 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný