30. března 2017 13:00
Gabriela Gabrielová

Za příliš velkou idylkou se někdy skrývá Příliš mnoho tajemství

Příliš mnoho tajemství - upoutávka

Výborný britský thriller, který vám svou syrovostí, temností příběhu a city až na dřeň připomene spíš severské drama. Příjemně bát se přijďte na Prima MAX ve středu ve 20.15.

Mladý zamilovaný manželský pár David (Benedict Cumberbatch) a Dawn (Claire Foy) se rozhodne přestěhovat do na první pohled idylické vesničky, kde David jako malý vyrůstal. Situace se ovšem vyostří poté, co je navštíví Davidův bratr Nick a rozhodne se u nich pár dní zůstat.

Nick je bývalý voják, který trpí silnými posttraumatickými stresy a depresemi. Jak se však brzy ukáže, tyto jeho stavy nemusí nutně pocházet z hrůzných zážitků způsobených válkou.

Na povrch pomalu vyplouvají temné události z rodinné historie bratrů a Dawn je postavena do schizofrenní situace, kdy neví, komu má věřit, a zda vůbec o poznání pravdy stojí. Je jasné, že pokud se rozhodne pokračovat v odhalování minulosti, její život už nikdy nebude jako dřív.

Emoce tu prýští z každé i sebebanálnajší scény – od idylického začátku až po mrazivý neuzavřený konec. Debutující režisérka Dictynna Hood nám nechává spoustu prostoru pro vlastní interpretaci, což sice může vést k rozdílným závěrům z filmu (a potažmo svárům před obrazovkou), ale stojí to za to.

Velmi nenuceným pozvolným způsobem u nás dokáže vzbudit dokonalou empatii k postavám a zařídit, že příběh působí velmi skutečně.

Věděli jste, že...

  • Benedict Cumberbatch se do povědomí a hlavně srdcí stovek milionů lidí na celé planetě dostal v roce 2009 díky seriálu BBC Sherlock Holmes. Jak o něm nedávno prozradila jeho herecká kolegyně Keira Knightley: „Je neuvěřitelně poctivý a pracovitý. Věděli jsme, že není otázkou, jestli se proslaví, ale kdy se to stane.“ Na svém kontě má již jednoho Oscara za hlavní mužskou roli v životopisném thrilleru Kód Enigmy (2015) a dva Zlaté glóby – rovněž za „Enigmu“ a za „Sherlocka“.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný