13. července 2017 14:43
Gabriela Gabrielová

Wolverine vs. samurajové: Nejslavnější X-Men se vydá do Japonska!

Wolverine - upoutávka

Máte rádi akční fantazy a ságu o X-Menenech? Máte rádi super hrdinu Logana alias Wolverina? A máte rádi namakaného Hugh Jackmana s mírně vlčím image a dlouhými drápy, které mu rostou přímo z kostí? Pak je tu pro vás super lahůdka na sobotní večer!

Mutant Logan alias Wolverine (Hugh Jackman) je jedna z vůbec nejvýraznějších postav dobrodružné akční filmové ságy s prvky sci-fi a fantazy o X-Menech. Tedy hodných mutantech s nadpřirozenou silnou a schopnostmi, kteří bojují proti zlým mutantům z Bratrstva. Na počátku snímku Wolverine z roku 2013 však žije Logan sám, opuštěný kdesi v Kanadě. Geniální schopnost jeho těla uzdravit jakékoli zranění spolu se nezničitelnou kostrou a drápy ze speciálního kovu ho dělá téměř nesmrtelným. Zároveň však každý, koho kdy Logan miloval, umírá. Proto žije mutant nenápadně, daleko ode všech.

Jednoho dne však vyhledá Logana exoticky vypadající dívka Yukio (Rila Fukushima), mistryně bojových umění. Má za úkol přivést ho před jednoho z nejmocnějších mužů v Japonsku. Ichiro Yashida (Hal Yamanouchi), který byl v roce 1945 důstojníkem japonské armády, chce Loganovi poděkovat za to, že mu kdysi v Nagasaki zachránil život. Z Logana se opět stává Wolverine a japonská mise super hrdiny může začít…

Dívejte se na akční fantasy Wolverine v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

Mocný stařec Ichiro Yashida nechal mutanta přivézt do Japonska, aby Wolverinovi nabídl obchod. On mu pomůže získat smrtelnost a Wolverine mu naoplátku daruje svoji autoschopnost uzdravovat vlastní rány. Ichiro je smrtelně nemocen, ale touží žít dál a stát se nesmrtelným. Pomoci mu v tom má jeho osobní lékařka Dr. Green (Svetlana Khodchenkova), což je ve skutečnosti zmijí mutantka Viper. A když Logan alias Wolverine s „obchodem“ nesouhlasí, chce ho Ichiro donutit silou. Ve spaní nechal Loganovi nainstalovat do srdce robotického parasita, jenž omezuje jeho schopnost uzdravovat se. A mutant je ve velkém ohroženi!

Čeká vás:

 • Boj o moc, nesmrtelnost a o společnost Yashida
 • Černí Ningové i gangsteři z japonské Yakuzy
 • Elektromechanický Stříbrný samuraj
 • Love story mezi Loganem a dědičkou Yashidova impéria Mariko
 • Viper, která si umí svléknout obličej. Uhhhh!

Info – zajímavosti – fakta:

 1. Postava Logana/Wolverina je ve filmové sáze o X – Menech tak téměř stejně významná jako Profesor X nebo zloduch Magneto. Logan se s nimi ostatně na okamžik setká i v závěru toho filmu.
 2. Ani Profesor X, ani Magneto ale ve filmu Wolverine (2013) nefigurují. Je to další z pokusů, zda postava Wolverina unese celý film sama. Skeptici tvrdí, že se opět ukázalo, že nikoli. Fandové Wolverina jsou naopak nadšeni.
 3. Wolverinova nesmrtelnost a neporazitelnost vychází z jeho unikátní vlastnosti jeho těla zhojit každou ránu. Takže i když jej někdo sebevíc zraní, jeho tělo si s tím poradí a zahájí proces uzdravování. Druhá vlastnost, která dvojpostavě Logan/Wolverin zaručuje nesmrtelnost je složení jeho kostry a drápů. Oboje je částečně vytvořeno z adamantia. Tedy nezničitelné slitiny.
 4. Adamantium je fiktivní slitina kovu, která se poprvé objevila v amerických komiksech publikovaných ve vydavatelství Marvel Comics. Adamantium vymysleli v roce 1969 spisovatel Roy Thomas a kreslíři Barry Windsor – Smith a Syd Shores pro komiks Avengers. Pro superpadoucha Ultrona potřebovali opravdu pevnou tělesnou „skořápku“. A tak vzniklo prakticky nezničitelné adamantium.
 5. Za předchůdce filmu Wolverine (2013) se všeobecně považuje snímek z roku 2009 s názvem X-Men Origins: Wolverine. Už tady hraje Logana alias Wolverina úžasně vypracovaný Hugh Jackman. A bojuje tu s ďábelsky nezkrotným mutantem Victorem Creedem alias Sabertoothem (Liev Schreiber).
 6. Film vydělal fantastických 414 milionů dolarů. A i když se náklady vyšplhaly na 120 milionů, pořád je tu velmi slušný výdělek, který zaručuje, že se s mutanty a Wolverinem asi ještě setkáme. V kinech letos v březnu běžel film Logan: Wolverine (2017). Naposledy s Hugh Jackmanem? A představte si, Wolverine v něm zestárl a předává zkušenosti. Komu? Kdo neviděl, tak se nechte překvapit až to bude v telce!
 7. Režie se ujal James Mangold (Kate a Leopold, Walk the Line, Zatím spolu, zatím živi, 3:10 Vlak do Yumy). I když původně měl na režisérském křesle sedět talentovaný umělec a velký kamarád Hugh Jackmana Američan Darren Aronofsky (Pí, Fontána, Černá labuť). Ale natáčení bylo odloženo kvůli zemětřesení a tsunami v Japonsku a později už Aronofsky neměl čas a hlavně nechtěl tak dlouho trávit čas daleko od rodiny.

Režie:James Mangold

Scénář: Mark Bomback, Scott Frank

Kamera: Ross Emery

Hudba: Marco Beltrami

Hrají: Hugh Jackman, Tao Okamoto, Rila Fukušima, Hirojuki Sanada, Světlana Chodčenkova, Brian Tee, Will Yun Lee, Famke Janssen, James Fraser, Ian McKellen, Patrick Stewart,

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný