13. září 2018 12:00
redakce Prima Living

Walter Mitty a jeho tajný život v krásné pohádce o snění

Vysoce hodnocený snímek v režii Bena Stillera, který si zároveň zahrál hlavní roli, je zásahem do srdce. Optimistický film, ze kterého srší energie a pohoda, vám do žil znovu vlije důvěru v Hollywood (pokud jste ji snad začínali ztrácet). Nenechte si ho ujít ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Walter Mitty (Ben Stiller) je nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, který se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou. Raději proto zůstává ve svém vysněném světě, kde se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší spravedlivější svět.

Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje.

Ale i ve svém reálném životě se Walter jednoho dne musí odvážit k zásadnímu kroku do neznáma. Musí opustit bezpečný přístav v podobě archivu plného negativů a fotografií a postavit se šéfovi (Adam Scott), který ho častuje jen samými ústrky.

Aby totiž zabránil svému vyhazovu, musí Walter najít ztracený negativ fotografie, která má být otištěna na titulní straně časopisu. Jediný, kdo oním negativem disponuje, je fotograf, který kdysi fotografii pořídil, Sean O´Connell, ale najít ho bohužel neznamená jen vzít si taxík a objet pár bloků.

Představuje to dobrodružnou cestu kolem světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je proslulý neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam ho zavede. A Walter se musí vydat po jeho stopách.

Co jste možná o filmu Walter Mitty netušili...

  • Snímek obdržel celkem 21 nominací na nejrůznější filmové ceny a 5 z toho proměnil ve vítězství.
  • Scény v Grónsku byly natáčeny na Islandu za velké podpory místních obyvatel, kteří se filmařům snažili vyjít vstříc, jak jen mohli.
  • Opilý pilot vrtulníku žertuje, že „v Grónsku žije asi 8 lidí“. Když se tam dostane Walter, nepotká zde opravdu víc než 8 lidí.
  • Všimněte si, že každá z Waltrových snových vizí se později ve více či méně podobné formě odehraje i ve skutečnosti.

Režie: Ben Stiller Předloha: James Thurber (povídka) Scénář: Steve Conrad Kamera: Stuart Dryburgh Hudba: Theodore Shapiro Hrají: Ben Stiller, Kristen Wiig, Shirley MacLaine, Adam Scott, Kathryn Hahn, Patton Oswalt, Adrian Martinez, Ólafur Darri Ólafsson, Sean Penn, Joey Slotnick, Rosemary Howard, Kai Lennox Rok uvedení: 2013

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný