2. prosince 2019 10:55
redakce Prima Living

Výborný Motýl na rameni spojí umění Kafky a Hitchcocka

Tahle detektivka se vám dostane až na dřeň. Nebudete si jisti, zda jde o realitu, nebo fikci. O halucinace, nebo něčí po čertech dobrý kalkul a manipulaci. S vámi!!! V pátek ve 20.00 na Prima MAX!

Franouzský kapitán Roland se vylodí ve španělském přístavu. Do Barcelony cestoval již mnohokrát, a tak se i tentokrát ubytuje v hotelu Colón. Chce zavřít dveře, když tu uslyší z vedlejšího pokoje podivné sténání.

Otevře a na posteli vidí mrtvolu muže. Poté ucítí ránu do hlavy a z bezvědomí se probudí až v ponurém sanatoriu. Lékař mu vysvětlí, že ho někdo uhodil a od té doby trpí halucinacemi. Žádná mrtvola prý neexistuje. Říká doktor pravdu? Roland tomu nemůže uvěřit. V nemocnici není nikdo kromě tohoto lékaře, jedné sestry a blouznivého muže, který mluví s motýlem, co mu prý sedí na rameni. Lékař se ho před propuštěním ptá na kufřík, jenže Roland o žádném neví…

Po návratu ze sanatoria se kapitán Roland se svojí ženou Soniou ubytují v jiném hotelu. Do původního hotelu Colón si Roland pouze zajde pro své věci. Mezi tím Sonia zmizí. Byla unesena a Roland ji může vykoupit jedině oním kufříkem. Jenže on ho nemá!!! Roland má teorii, že se stal součástí podivné hry nebo tajné operace. Ale spíše omylem, jako by si ho s někým spletli. Zaslechne totiž mluvit o kufříku recepčního a také ženu, jež má být manželkou mrtvoly z vedlejšího pokoje. Kdo jsou ti lidé? Kdo zavraždil onoho muže odvedle? A proč umírají další? Nebo je to skutečně jen halucinace? A najde se jeho žena Sonia? Dokáže Roland na tyto otázky do konce filmu Motýl na rameni odpovědět?

Potemnělý thriller s detektivními prvky Motýl na rameni si nenechte ujít v pátek ve 20.00 hod na Prima MAX!

Těšte se na:

 • Geniálního Lina Venturu
 • Super zamotaný příběh
 • Barcelonu 70. let
 • Nutkavou zvědavost, jak to dopadne!

Něco málo o tvůrcích:

 • Někteří kritici se domnívají, že dokonalý herecký výkon Lina Ventury, který je skutečně fantasticky bezradný, místy až zmatený, vyplývá z toho, že mu režisér nedal dopředu přečíst celý scénář, jak nejednoznačný příběh dopadne.
 • Scénář k filmu napsal scenárista Jean-Claude Carrière. A režíroval velký znalec žánru krimi Jacques Deray.
 • Jean-Claude Carrière se proslavil zejména spoluprací se španělským surrealistickým režisérem Luisem Buňuelem. Natočili spolu filmy Deník komorné (1964), Nenápadný půvab buržoazie (1972) či Mléčná dráha (1969).
 • Film Motýl na rameni má fantastickou temnou atmosféru klasických filmů noir. Právě mysteriózní nálada jako by vypadla z děl Franze Kafky, ovšem ponurý detektivní nádech jako by se tvůrci učili z filmů génia tohoto žánru Alfreda Hitchcocka.
 • Věděli jste, že francouzský herec Lino Ventura (1919–1987) je původem Ital? Proto také sloužil za 2. světové války v italské armádě u tzv. horských myslivců, pak ale dezertoval a skrýval se ve Francii. A to přesto, že byl velký sportovec a věnoval se boxu a řecko-římskému zápasu.
 • V roce 1950 se stal Ventura v zápasu mistrem Evropy. Kvůli zranění však aktivní sportovní kariéru ukončil a stal se hercem.
 • Lino Ventura se proslavil postavami policistů, detektivů a drsných chlapů. Dokonce ho někteří za výběr jakoby stále stejných rolí vehementně kritizovali.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný