6. ledna 2020 11:20

Vybíjená na Prima nedělní večer. Jak dopadne třídní sraz čtvrt století od maturity?

Parta spolužáků ze střední školy se setkává po pětadvaceti letech od maturity. Vyjedou si společně na stejné místo, kde kdysi složení zkoušky z dospělosti zapíjeli. A na povrch vyplouvají vzpomínky, dávná trápení, vtipy a hlavně staré lásky. Vybíjená začíná!

Když se jede na třídní sraz a navíc čtvrt století od maturity, je jasné, že se to neobejde bez velké dávky sentimentu, spousty alkoholu, srandy, ale také přemítání o životě. Se zbytkem třídy se v nové české komedii Vybíjená (2015) setkávají také tři kamarádi, které vždy pojila i rozdělovala láska k jedné spolužačce. A protože jde o opravdu nádhernou ženu, je to pro všechny tři do velké míry láska osudová. Právník Jeff (Ondřej Sokol) býval idol a frajer už na střední, Skippy (Richard Genzer) sršel vtipem a černý humor si ponechává i při své práci gynekologa – porodníka. Třetí z party Tom (Michal Suchánek) je učitel a vypadá jako největší životní zkrachovalec. Ale není náhodou všechno jinak?

Podívejte se na televizní upoutávku:

Na sraz ale dorazí i „holky“. Bývalé hvězdy i ty ošklivé. Něžná kráska Eva (Simona Krainová) zahýbala osudy tak trochu celé třídy, když se kdysi přistěhovala z jiného města. Milovali ji všichni kluci, ale i profesoři.

Pro holky se stala nedostižným měřítkem krásy. Hlavně pro ošklivku Hujerovou (Simona Babčáková), která si na svůj obličej chodila stěžovat dokonce do kostela. Jenže teprve utíkající roky ukážou, kdo je nakonec životní vítěz a kdo poražený.

Pozor! Film Vybíjená obsahuje i vzpomínkovou část.

Takže každá z postav má své osmnáctileté alter ego. Maturanty hrají neokoukaní mladí herci. Je zajímavé pozorovat, jak moc si jsou herci v „mladším“ a „starším“ vydání podobní nebo kde se výběr podoby příliš nepovedl.

Mašina na úspěch

Spisovatel Michal Viewegh je v našem českém rybníčku superznámý autor. Jeho knihy mizí z pultů obrovskou rychlostí a téměř všechny se dříve či později dočkají zfilmování. Melancholická groteska s názvem Vybíjená, která se stala předlohou pro stejnojmenný film režiséra Petra Nikolaeva, získala v roce 2005 cenu čtenářů Magnesia Litera. A je považována za jednu z nejlepších Viewegových knih.

Info:

1. Atmosférou i tématem je Vybíjená podobná filmu Sněženky a machři po 25 letech.

2. O roli třídní krásky se ucházely na castingu kromě Simony Krainové, také Kateřina Mátlová a Jitka Schneiderová.

3. Simona Krainová ve Vybíjené „mohla“ poprvé mluvit samu sebe. V dřívějších filmech, zejména v sérii Kamarád do deště nechávali tvůrci modelku vždy předabovat. Hlas jí propůjčovala herečka Ljuba Krbová. Prý kvůli silnému moravskému přízvuku Krainové.

4. Natáčelo se v Říčanech, na Sedlčansku a v areálu letního tábora v Častoboři.

5. Premiéra filmu se odehrála v Londýně v kině The Prince Charles Cinema za účasti amerického herce Woodyho Harrelsona.

Film Vybíjená si nenechte ujít v neděli ve 20.15 na Primě

Komedie / Drama

Česko, 2015, 94 min

Režie: Petr Nikolaev

Předloha: Michal Viewegh (kniha)

Scénář: Miroslav Oščatka

Hrají:

Ondřej Sokol, Michal Suchánek, Richard Genzer, Simona Krainová, Simona Babčáková, Václav Matějovský, Jakub Burýšek, Michal Šášinka, Linda Bartošová, Johana Vašková, Lukáš Vaculík, Monika Absolonová, Hynek Čermák, Petra Špindlerová, Zuzana Čapková, Kateřina Burianová-Rajmontová, Tomáš Havlínek, Tomáš Kraus, Martin Zahálka a další.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný