25. dubna 2018 11:33
redakce Prima Living

Vůně cibule vám vžene slzy (smíchu) do očí

Franco Nero kulící oči a pojídající takové množství cibule, až lidé v baru brečí a omdlévají, vás potěší, i když vůni cibuli normálně nemusíte. Komediální western, který si na nic nehraje a sází na jednoduché gagy, si nezapomeňte pustit v pátek ve 20.00 na Prima MAX.

Život v texaském pohraničním městečku Paradise City příliš neodpovídá jeho jménu. Spíše připomíná peklo. Na zdejší pozemky má totiž zálusk bohatá naftařská společnost bezohledného pana Lamba (pana Jehňátka) a kdo mu je nepodstoupí za více než přátelskou cenu, toho čeká politováníhodná „nehoda“. Poslední pozemek, který odolává jeho tlaku, je farma starého Fostera, který ji však těsně před smrtí prodá.

Její nový majitel, hlavní hrdina příběhu, je mírumilovný farmář, který si říká Cibule. Do městečka přijíždí s vozem plným cibule a na farmě chce pěstovat, co jiného než cibuli. A to není všechno. Tenhle chlapík cibuli jí, cibuli pije, jako cibule smrdí a když bojuje, bojuje samozřejmě s cibulí. Ač se to zdá k nevíře, dokáže toho se svojí oblíbenou zeleninou víc než mnohý pistolník se svými kolty a rozhodně se nemíní své vysněné cibulové farmy vzdát...

Slavný italský herec Franco Nero v roli pana Cibule

prokazuje v tomto spaghetti westernu obdivuhodný smysl pro sebeironii. Film se vtipně naváží do osvědčených westernových schémat – naprosto nehrdinský hlavní hrdina, homosexuální šerif a jeho zženštilí pomocníci, mechanik tváří připomínající Adolfa Hitlera... Jednoduché gagy, senzační hudba a scénky maximálně parodující klasické westerny vám na tváři chtě nechtě vykouzlí úsměv. Jak velký a na jak dlouho záleží na tom, do jaké míry umíte být infantilní.

Možná jste o filmu Vůně cibule nevěděli, že...

Snímek vznikl v roce 1975 v koprodukci italsko-španělsko-západoněmecké. Pro použití v anglicky mluvících zemích musely být hlasy Petruse Lamba a Henryho Pullitzera předabovány.

Režie: Enzo G. Castellari Scénář: Luciano Vincenzoni, Sergio Donati Kamera: Alejandro Ulloa Hudba: Maurizio De Angelis, Guido De Angelis Hrají: Franco Nero, Martin Balsam, Sterling Hayden, Leo Anchóriz, Emma Cohen, Enzo G. Castellari, David Warbeck, Massimo Vanni, Dan van Husen, Romano Puppo, George Rigau Rok uvedení: 1975

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný