13. května 2019 13:43
redakce Prima Living

Vtipný, senzačně zahraný a nepřekonatelný Afričan

Moc příjemná komedie o jednom manželském sváru z exotického prostředí africké divočiny lehce šmrncnutá ekologií. Krásná a vtipná Catherine Deneuve a sympaticky zpustlý přírodní Philippe Noiret dodávají filmu tu pravou šťávu. Určitě se dívejte v pátek ve 20.00 na Prima MAX!

Děj francouzské komedie Afričan se odehrává uprostřed panenské přírody kdesi v chráněné rezervaci střední Afriky. Podivínský ochránce přírody Viktor (Philippe Noiret) miluje zemi, kde žije, stejně jako domorodé obyvatelstvo, mezi kterým má i mnoho přátel.

Zrovna tak však miluje i svoji bývalou ženu Charlottu (Catherine Deneuve), která si shodou okolností vybrala „Viktorovu“ rezervaci jako místo pro nový turistický komplex. Chudák Viktor musí nasadit všechny síly, aby jí její pošetilý nápad rozmluvil a zároveň oba ochránil před námezdními lovci a pašeráky slonoviny, se kterými se dostali do křížku.

Role páru, který se na smrt miluje, ale nemůže spolu být, Philippu Noiretovi i Catherine Deneuve perfektně sedí. Jejich věčné popichování a jiskření, které na obrazovky přenášejí, je hlavní zábavnou linkou filmu, bez které by to zdaleka nebylo tak dobré. A ani rok výroby – 1983 – mu vrásky na kráse nepřidělá. Jen více takových komedií!

Dívejte se v pátek ve 20.00 na Prima MAX!

Možná jste o filmu Afričan netušili, že...

  • Režisér Afričana Philippe de Broca je ve Francii i po celém světě známý především díky svým komediím Muž z Ria, Muž z Honkongu a výbornou parodií Muž z Acapulca, ve kterých zazářil Jean-Paul Belmondo.
  • Role Viktora byla původně také nabídnuta Belmondovi. Ten ji však odmítl, a tak „spadla“ na Philippa Noireta, kterému upřímně sedla jak ulitá.

Režie: Philippe de Broca Scénář: Philippe de Broca, Gérard Brach Kamera: Jean Penzer Hudba: Georges Delerue Hrají: Catherine Deneuve, Philippe Noiret, Jean-François Balmer, Jacques François, Jean Benguigui, Joseph Momo, Gordon Heath, Pierre Michaël, Vivian Reed Rok uvedení: 1983

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný