27. října 2020 06:00
redakce Prima Living

Vrhněte se Přes palubu. V klasické komedii řádí skutečný slavný pár

Nenáročná svižná komedie o napravené a vyléčené zbohatlické slečince s roztomilou Goldie Hawn a mužným Kurtem Russellem. Oldies but goldies! Užjte si sváteční den 28. října. Začínáme ve 13.20 na Primě!

Užjte si sváteční den 28. října na Primě! Ve 13.20 můžete sledovat jeden velmi slavný pár v nejlepší formě. Joann Stayton (Goldie Hawn) je cynická, protivná, nafoukaná zbohatlická mrcha. Jinak se to říct nedá. Se svým stejně nesnesitelným manželem, se kterým si nemají co říct, se plaví po světě v luxusní jachtě a jednou zakotví v přístavu Elk Cove.

Joann zastávku využije k tomu, aby si nechala zdokonalit svoji luxusní šatnu. Najme si místního truhláře Deana Proffitta (Kurt Russel), který odvede skvělou práci, ale Joanna mu z jakéhosi zvráceného snobského rozmaru odmítne zaplatit. Vymlouvá se, že neudělal, co měl a kdesi cosi a nakonec ho i s nářadím shodí do vody.

Jenže jak praví známé pořekadlo, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Ještě tentýž večer Joanna spadne přes palubu a skončí v nemocnici se ztrátou paměti. Když Dean vidí zprávu o nehodě v televizi, zrodí se mu v hlavě plán dokonalé pomsty. Vypraví se do nemocnice, kde se akorát potká s Joanniným skutečným manželem, který se ovšem ke své trýznitelské manželce nehlásí a je očividně rád, že ji může v ústavu nechat a zmizet. Zato Dean na sebe roli Joannina manžela vezme rád. Přesvědčí ženu, že on je jejím právoplatným chotěm, a odvede ji do svého dosti zanedbaného příbytku a ke svým čtyřem malým dcerám.

Pohled na Joannu, jak se poprvé v životě musí vypořádávat s většinou domácích prací, je pro Deana dostatečnou odplatou. Jak to tak bývá, postupně se začnou tihle dva sbližovat a i pro celou Deanovu rodinu má příchod ženy do domácnosti blahodárný vliv. Jenže tahle „idylka“ nemá dlouhého trvání. Na popud své tchyně je Joannin skutečný manžel přinucen manželku vyhledat. Lež je prozrazena, skutečná pravda odhalena a Joanna se vrací zpátky do své zlaté klece, zatímco Deanovi po ní v srdci zůstává podivné prázdno a smutno... Vážně to takhle skončí?

Možná jste nevěděli, že…

  • Goldie Hawn a Kurt Russell jsou partnery i v reálném životě. Společně vychovali tři děti: Olivera a Kate Hudson a Wyatta Russella. Spolu si zahráli ve snímcích Odpolední směna (1984), při jehož natáčení se seznámili, a pak i v Přes palubu (1987).
  • Při natáčení byly jejich děti po celou dobu s nimi na place a nejmladší Wyatt udělal v průběhu filmování své první krůčky.

Komedii Přes palubu uvidíte ve 13:20 na Primě.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný