18. února 2018 10:00
redakce Prima Living

Vrchní nešika Clouseau hlásí návrat. Někdo zase ukradl růžový diamant!

Když v roce 1964 vznikl první filmeček o odcizeném drahokamu s půvabným názvem Růžový panter, nikdo nevěděl, jak velká legenda se tehdy zrodila. Potřeštěný francouzský inspektor Clouseau doslova uchvátil plátna kin. Na třetí díl se po dvojce čekalo deset let, nakonec vznikl Návrat růžového pantnera!

Ve vymyšlené zemičce jménem Lugaš došlo ke krádeži národního pokladu. Z těžce zabezpečené schránky byl odcizen překrásný diamant zvláštních tvarů a neobvyklé barvy – Růžový panter. A protože při poslední loupeži usvědčil zloděje inspektor Clouseau (Peter Sellers) z francouzské policejní sekce Sûreté, vyžádal si lugašský šáh stejného muže i tentokrát. Nasadit inspektora Clouseaua na tento případ ovšem nechce jeho nervní nadřízený šéfinspektor Charles Dreyfus (Herbert Lom).

Clouseaua nenávidí, přeje mu to nejhorší a po poslední akci ho suspendoval na obyčejného pochůzkáře. Ale i Dreyfus musí poslouchat své nadřízené a tak povolí Clouseauvi začít vyšetřovat.

Od počátku Clouseau podezřívá Sira Lyttona (Christopher Plummer), jenž pod přezdívkou Fantom loupil drahocenné šperky již mnohokrát. Aby se ke zloduchovi dostal, používá Clouseau celou škálu převleků a sleduje jeho ženu do švýcarského hotelového resortu. Tam se opět přestrojuje a tropí nesmyslné skopičiny. Přitom má diamant celou dobu doslova u nosu, ale neví to. Clouseau prostě pokazí, co může, ale je u toho naprosto k popukání.

Kdo ukradl diamant? A jak skončí nebožák vynervovaný šéf inspektor Dreyfus, kterého Clouseauovy netradiční metody vyšetřování přivádějí k šílenství?

Tuhle bláznivou komedii Návrat Růžového pantera si nenechte ujít v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Na co Clouseau sáhne, to zničí... Aneb scény za milion

1. V přestrojení za opraváře „telefénů“ se vloudí do rezidence Lyttonových v Nice. Celý dům téměř podlehne Clouseauově destrukci

2. Supersilným vysavačem vyluxuje téměř celý pokoj Lady Lyttonové v lyžařském středisku Gstaad

3. Svou obhroublou neohrabaností rozbije během vyšetřování v národním muzeu Lugaše několik starožitných kousků nevyčíslitelné hodnoty

4. Když pracuje jako pochůzkář, buzeruje slepého žebráka a mezitím mu přímo za zády vykradou banku

Co (možná) o Růžovém panterovi a jeho návratu nevíte

1. Panter & Hudba. Ve třetím dile nás úvodními i závěrečnými titulky opět provede animovaná postavička růžového pantera. Zároveň se můžete těšit na typickou „panterovskou“ hudbu skladatele Henryho Manciniho.

2. Nespočitatelná sláva. O úspěchu filmu jasně hovoří také čísla. Zatímco rozpočet na film byl roce 1974 dnes již dávno nemyslitelných 5 milionů dolarů, celkově Návrat růžového pantera vydělal 41, 8 milionů. Počítejte kolikanásobek vloženého to je… Slušné!

3. Půjdou ke dnu? Anglie nikdy! Režisér Blake Edwards chtěl původně natočit podle svého námětu seriál. Nakonec se svým nápadem skončil u dvou pokračování „růžovo-panteřího“ příběhu. Po filmu Návrat růžového pantera přišel do kin snímek Růžový panter znovu zasahuje (1978). Zajímavé je, že americká společnost United Artists, která měla v té době na „Pantery“ práva, nechtěla film vůbec dělat. Důvod – pohasínající kariéra režiséra Edwardse a herce Sellerse. A tak se toho chopil britský producent Lew Grade, koupil práva a film natočil. Po fenomenálním úspěchu se jistě v Americe divili, není-liž pravda?

4. Kato!!! Neodmyslitelně geniální japonský sluha inspektora Clouseau i tentokrát svého šéfa tluče, číhá na něj v různých skrýších a testuje jeho připravenost se bránit. Pravda je, že oba trénovaní karatisté většinou po sobě zanechají spoušť galaktických rozměrů, což velmi nelibě nese zejména Closeauova bytná. Kata i tentokrát hraje čínsko-britský herec Burt Kwouk, jehož pro panteří filmy objevili v předchozím snímku Komisař Clouseau na stopě (A Shot in the Dark, 1964)

5. Vodní katastrofa. Těšte se na scénu, v níž Closeau zapomněl zavřít kohoutek u vany, otevře dveře a vylijí se na něj doslova tuny vody. A pořádně si ji prohlédněte. Točilo se tak, že štáb nechal doslova přeplnit připravenou vodní nádrž. Jenže když Peter Sellers otevřel dveře, točilo se a voda se vlila do místnosti tak rychle, že naprosto zničila celý plac. Herci ze scény Mike Grady a Victor Spinetti, kteří hrají hotelového poslíčka a vrátného, se sice málem utopili, ale zachovali chladnou hlavu a dokázali dál točit a improvizovat. Tleskáme!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný