14. května 2018 14:15
redakce Prima Living

Vlasatý Bruce Willis už ví, že jedna schůzka naslepo vám může změnit celý život

Americkou komedii Schůzka naslepo můžete kvůli datu vzniku v roce 1987 považovat za retro. Ale nenechte se mýlit a užijete si parádní oddechovku. Bavit se budete především díky skvostným výkonům Bruce Willise a Kim Basinger. Těšte se ale i na slušné hlášky, pulzující tempo a pořádný happy end! V sobotu v 18.05 na Prima MAX!

Zdá se, že hlavní problém finančního úředníka Waltera (Bruce Willis) je, že nedával pozor, když se vyprávěly pohádky. Jinak by totiž věděl, že v okamžiku, kdy vám někdo dává dobrou radu, máte pozorně poslouchat. Walter je docela pohledný chlap, ale pořád je v práci a navíc trochu smolař.

Takže když má reprezentovat svoji firmu na důležité večeři, nemá ani dívku, která by mu dělala společnost. Jeho brácha Ted (Phil Hartman) mu na akci dohodí sestřenici své ženy, krásnou Nadiu Gatesovou (Kim Basinger). Nedávno se rozešla s přítelem. Ovšem Tedova žena Walterovi vzkazuje, že Nadia se nesmí opít. Má totiž zvláštní alergii na alkohol. A když se opije, začne prý pořádně řádit.

Walter na tuto radu zapomene a ještě před firemní večeří vezme Nadiu na skleničku, čímž ovšem nastartuje téměř nekonečnou noc plnou neuvěřitelných katastrof. Z Nadii se po alkoholu stane nejdříve náruživá a potom opravdu divoká kočka. Do toho všeho se ještě zamíchá bývalý Nadiin přítel, advokát David (John Larroquette), který ji stále chorobně a majetnicky zbožňuje. Když David potká Nadiu s Walterem na výstavě, začne žárlit a zaútočí na ně. Co následuje, je nepopsatelné. Za jedinou noc se Walterův život převrátí úplně naruby. Ráno sedí Walter v base, je bez práce, má potrhané, špinavé šaty, několik promile v krvi, šrámy na obličeji, rozcuchané vlasy, ale v srdci jednu krásnou ženu…

Třaskavý komediální koktejl s prvky akce a romantiky si vychutnejte v sobotu v 18.05 na Prima MAX!

Dvě superstar v roce 1987

Když točil Bruce Willis komedii Schůzka naslepo (Blind date), měl sice za sebou už účinkování v seriálech Miami Vice (1984) a Měsíční svit (1985), teprve ho však čekaly jeho pecky Smrtonosná past (1988), Kdopak to mluví (1989), Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) Pátý element (1997) anebo Můj soused zabiják (2000)

Ovšem diváci již moc dobře znali krásku s uhrančivýma očima a úchvatně vykrojenými rty Kim Basinger. A to z bondovky Nikdy neříkej nikdy (1983) či thrilleru Nemilosrdně (1986) s Richardem Geerem. Po Schůzce naslepo pak dorazily role jako Krásná mimozemšťanka (1988), Batman (1989), Mrazivá vášeň (1992) anebo L. A. – Přísně tajné (1997)

Věděli jste o filmu Schůzka naslepo, že…

  • Režisérem filmu Schůzka naslepo se stal Blake Edwards, kterého u nás známe hlavně jako tvůrce série filmů o Růžovém panterovi.
  • Rukopis režiséra Edwardse poznáte podle bláznivých automobilových honiček a toho, že postavy padají do bazénu.
  • Hlavní ženskou roli měla hrát původně Madona a role se jí líbila. Jenže ona chtěla vedle sebe svého tehdejšího manžela Seana Penna. Toho ale nechtěl režisér filmu, a tak se nakonec nedohodli.
  • Schůzka naslepo (Blind date, 1987) šla v USA do kin jako letní hitovka a během prvních týdnů vydělala 20 milionů dolarů. Náklady na výrobu byly 18 milionů a celosvětově si film nakonec připsal na účet víc než 40 milionů dolarů.
  • Pro Bruce Willise byla Schůzka naslepo filmovým debutem, do té doby byl znám jako seriálový herec.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný