4. srpna 2019 03:00
redakce Prima Living

Vladimír Menšík v jedné z posledních rolí. Připijte si s komedií Mladé víno!

Mladé víno - upoutávka

Závěrečný díl trilogie z prostředí moravských vinařů je natolik příjemným zážitkem, že stojí rozhodně za to. Navzdory natáčení v roce 1986, kdy ještě fungovala cenzura, se režisérovi Václavu Vorlíčkovi podařilo udržet politickou agitaci na uzdě. Ve čtvrtek 29. července ve 20.00 na Prima MAX!

Dokonce nemusíte vidět dva předchozí díly (Bouřlivé víno z roku 1976 a Zralé víno z roku 1981). Zatímco první díl se potýkal s událostmi roku 1968 a druhý s nápadem vyrábět v JZD nábytek, Mladé víno staví před družstevníky úkol jít s dobou.

Jak? Přece prostřednictvím výpočetní techniky. Bronislav Poloczek alias zástupce předsedy družstva Zlámal je pěkný lump. Aby se zalíbil soudruhům na okrese a ukázal jim, že JZD jde pod jeho velením s dobou, koupí pro družstvo drahé počítače. Přístroje, které nikdo neumí ovládat. Navíc jeho podřízení vykazují mizivou ochotu učit se. Jak asi dopadnou námluvy vesničanů s technickým pokrokem?

Kdo vás ve filmu potěší?

Určitě místopředseda Janák, ačkoliv poněkud ustupuje do pozadí, zřejmě kvůli špatnému zdravotnímu stavu Vladimíra Menšíka. Jsou to především Iva Janžurová v roli družstevnice Růži Smejkalové a její manžel Jiří Sovák alias Čestmír Semerád. V dalších rolích si užijete bojovníka za počítače Pavla Nového, Josefa Abrháma, který možná je a možná není Semerádův příbuzný... Jak je to možné? Dívejte se a poznáte, co dokáže skleróza.

Zajímavosti o Vladimíru Menšíkovi

  • Vladimír Menšík byl velký dříč a stíhal o mnoho víc než jeho herečtí kolegové. Navzdory tomu se mu od Jana Wericha dostalo šance, kterou propásl. Zaspal divadelní zkoušku hry Těžká Barbora a Werich ho vyhodil.
  • Uměl hrát na mandolínu a na piano.
  • Hrál závodně házenou.
  • Z KSČ byl vyloučen pro neaktivitu.
  • Gustáv Husák jej navrhl na titul národního umělce.
  • Měl 4 děti ze dvou manželství.
  • Ve Vlastivědném muzeu v České Lípě můžete navštívit stálou expozici nazvanou Na chalupě u Vladimíra Menšíka. Vystavené objekty věnovala jeho druhá žena Olga.
  • Do roku 2013 byla v Brně v provozu kavárna Vladimíra Menšíka, kterou provozoval jeho syn Petr.

Komedii Mladé víno si nenechte ujít ve čtvrtek 29. července ve 20.00 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný