11. července 2016 12:17
Gabriela Gabrielová

Velmi blízká vám v pátek večer bude Vzdálená země

Vzdálená země - upoutávka

Skvostná kanadská příroda, skvěle napsaná hlavní postava a idylická atmosféra měnící se v boj o přežití, jež je zde vylíčen dosti syrově... Milovníci westernu si u téhle kovbojky z roku 1954 stoprocentně přijdou na své. Koukejte se na Primu Max v pátek ve 20.15

Píše se rok 1896 a na Klondajku zuří zlatá horečka. Jeff Webster (James Stewart), poněkud sebestředný honák krav, který se nestará o nic jiného než o to, jak zbohatnout, vycítí svou příležitost ve výhodném prodeji stáda krav a žene ho na Aljašku. Obchod se povede a z Jeffa je opravdu najednou boháč. Spolu se svým parťákem Benem (Walter Brennan) se ale brzy dostanou do konfliktu s místním samozvaným soudcem panem Gannonem a jeho partou gangsterů...

Připravte se na nadprůměrný western ze zlaté éry tohoto žánru. Drsný Yukon, drsný kladný hrdina a ještě drsnější záporňák, drsná a velmi realistická závěrečná přestřelka, skvěle vylíčená psychologie postav a originální scénář... To vše vám nedovolí ani na chvíli se od obrazovky odtrhnout.

Věděli jste, že...

  • Dlouhá a plodná herecká kariéra Jamese Stewarta se plně rozjela až po druhé světové válce. Válečný letec a veterán z Vietnamu se zvláště uplatnil ve westernech a thrillerech a často spolupracoval s Alfredem Hitchcockem. Byl nominován celkem na pět Oscarů a jednoho, za nejlepší výkon v hlavní roli ve filmu Příběh z Filadelfie (1940), vyhrál. Americkým filmovým institutem byl jmenován třetí největší mužskou legendou filmového plátna Zlaté éry Hollywoodu. Natáčel ještě v devadesátých letech a zemřel v roce 1997 ve věku 89 let.
  • Stewart rád vyprávěl o svém filmovém koni jménem Pie, kterého nazýval „jedním z nejlepších hereckých parťáků, které kdy měl.“ Pie byl Jamesovým koněm v 17 westernech a mezi ním a hercem se vyvinulo silné pouto. Pie byl neobyčejně inteligentní a filmový štáb často ohromoval svou prací před kamerou. Pro natočení jedné ze závěrečných scén Vzdálené země bylo zapotřebí, aby Pie kráčel sám tmavou ulicí, bez jezdce v sedle, a zmátl tak padouchy, kteří na něj číhají. Asistent režiséra v jednom rozhovoru vzpomínal, jak se ptal Stewarta, zda si myslí, že to Pie dokáže. Stewart na to odvětil, že „s ním promluví“. A skutečně. Chvíli před natáčením si James vzal koně na pár minut stranou a něco mu šeptal do ucha. Jakmile se ozvala klapka, Pie bez zaváhání a na první dobrou prošel středem ulice přesně tak, jak se po něm chtělo.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný