3. července 2021 06:00
redakce Prima Living

Věčný příběh: Proč vypadá nezvyklé uchopení Popelky zrovna takto?

Režisér Andy Tennant (Anna a král, Hitch: Lék pro moderního muže) se rozhodl ukázat svým dcerám Popelku v trochu jiném světle – jako sebevědomou a sečtělou mladou dámu, která ví, co od života chce i jak toho dosáhnout. A do hlavní role obsadil Drew Barrymore.

V neděli od 20:00 na Prima MAX uvidíte jeden z nejslavnějších pohádkových příběhů. Bylo nebylo, na jednom menším venkovském panství žil otec s krásnou dcerou Daniellou. Manželka mu před časem zemřela, a tak se muž v touze nahradit dívce maminku opět oženil. Jeho volba však nebyla příliš šťastná. Na panství přivedl rozmařilou macechu Rodmilu a její stejně vykutálené dcery Margueritu a Jacquelinu… Zní vám to povědomě?

Jasně, nesmrtelný příběh o Popelce, zde zasazen do historických reálií 16. století, je určen pro naprosto všechny věkové skupiny. Je vcelku zajímavé nahlédnout na něj pohledem trochu jiným, než na jaký jsme zvyklí, a nutno říct, že reálné kulisy vyprávění vůbec nevadí, naopak!

Kouzla tří oříšků či pomoc holoubků jsou nahrazeny přátelstvím a skutečnými morálními hodnotami a i vedlejší zápletky jsou zábavné a živé. Intrikánky jsou nakonec poraženy, láska a dobro zvítězí a vám se půjde spát lehce, s dobrým pocitem v duši.

Velká pochvala patří Drew Barrymore, která své novodobé Popelce vdechla takové kouzlo a šarm, až se člověku tají dech a nedoufá v nic jiného, než že to s tou holkou dobře dopadne. A ono skutečně jo.

Po smrti otce je Daniella zanechána na pospas maceše a jejím dvěma dcerám, které si z ní udělají děvečku pro všechno. Zatímco kují pikle a spřádají plány, jak se vetřít do přízně prince Henryho (Dougray Scott), kterého se jeho královští rodiče rozhodli za každou cenu oženit, snáší Daniella trpělivě všechny jejich ústrky a rozmary, čte si ve svých milovaných knihách a ve volných chvílích se prochází v okolních sadech a lesích.

A tam také jednoho dne narazí na Henryho, který prchá před nuceným sňatkem se španělskou princeznou a milé venkovské děvče na něj zapůsobí jak živá voda. I on se Daniele líbí, a tak se dívka skamarádí s Leonardem Da Vincim, s jeho pomocí pronikne až na královský ples a ve finále vypálí své povedené „mamince“ i sestrám rybník.

To je příběh, který jedno odpoledne vypráví stará úctyhodná dáma s pohledem sentimentálně upřeným na křišťálový střevíček dvěma mladým gentlemanům, Wilhelmu a Jacobovi Grimmům, autorům jedné z nejstarších verzí nesmrtelného příběhu o Popelce.

Režie: Andy Tennant Scénář: Susannah Grant, Andy Tennant Kamera: Andrew Dunn Hudba: George Fenton Hrají: Drew Barrymore, Anjelica Huston, Dougray Scott, Patrick Godfrey, Timothy West, Judy Parfitt, Jeroen Krabbé, Melanie Lynskey, Megan Dodds, Richard O'Brien, Jeanne Moreau Rok uvedení: 1998

Pohádku Věčný příběh uvidíte v neděli od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný