21. října 2019 10:00
redakce Prima Living

Věčně mladá, neskutečně šarmantní a trefná Blake Lively

Kvalitní romantika s nádechem nadpřirozena a s perfektními herci! Blake Lively vás ohromí a Harrison Ford rozhodně neurazí. Nic vytknout se nedá ani dějovému poskládání příběhu, ani režii, která fantasy prvek dávkuje pěkně s citem, a výsledkem je kouzelná podívaná. V neděli od 20.00 na Prima MAX.

Představte si, že byste zítra přestali stárnout. Vaše tělo i mysl by přestaly podléhat postupnému úpadku a opotřebování a neúprosný zákon času by nad vámi ztratil moc. Byli byste stále tak mladí, jako jste nyní. Paráda, ne? Kdo by to nechtěl?

Jenže teď si představte, že všichni kolem vás přirozeně pomalu stárnou dál: přibývají jim vrásky, šediví vlasy, celí se pomalu scvrkávají. Vaše dcera je najednou starší než vy a lidé se podivují nad tím, jak to děláte, že vypadáte pořád stejně. O vaši osobu se navíc začínají zajímat záhadní pánové, jejichž přítomnost nevěstí nic dobrého. To už tak idylicky nezní, co?

Přesně ve stejné situaci se ocitne Adaline Bowman (Blake Lively), která jedné studené noci uprostřed zimy havaruje se svým autem v lese. Z nehody však nejen že vyvázne bez zranění, ale od té chvíle nezestárne ani o den. Co se na začátku zdálo jako super schopnost, se ale postupně mění ve smutný úděl. Adaline bezmocně sleduje stárnutí vlastní dcery a nakonec je nevyhnutelně odsouzena k životu v ústraní: musí měnit identitu, stěhovat se a skrývat.

Po osmdesáti letech osamocení ale potkává muže, do kterého je opět schopná se zamilovat. Ellis Jones se jeví jako ideální partner, ovšem pouze do okamžiku, než se Adaline setká s jeho otcem Williamem (Harrison Ford) a pozná v něm muže, který ji před lety miloval.

Co jste možná o filmu Věčně mladá netušili…

  • Pro roli mladého Williama byl vybrán herec Anthony Ingruber kvůli své nápadné podobně s Harrisonem Fordem.
  • Režisérem snímku je poměrně mladý Lee Toland Krieger, kterému v době natáčení bylo pouhých dvaatřicet let. Navzdory svému mládí a zkušenostem pouze z pár snímků, dokázal ale z filmu udělat kasovní úspěch. S rozpočtem 25 milionů dolarů si snímek celosvětově vydělal milionů 65.
  • Pochvalu od kritiků i fanoušků si vysloužila hlavně Blake Lively a taky Harrison Ford. Jejich výkony byly často hodnoceny jako nejlepší za posledních několik let.
  • Snímek obdržel dvě nominace na ceny 42nd Saturn Awards, což jsou ocenění pro nejlepší snímky na poli sci-fi, fantasy a hororu. Nominován byl v kategoriích Nejlepší fantasy film a Nejlepší herečka.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný