22. listopadu 2019 09:30
redakce Prima Living

Ve všech směrech okouzlující Kate a Leopold

Herecké obsazení, na které je radost pohledět, zkušená režisérská ruka a na romantickou komedii v pravdě netradiční dějová linka. Láska mezi viktoriánským cestovatelem v čase a newyorskou manažerkou propukne v sobotu od 20.00 na Prima MAX.

Od premiéry tohoto snímku uběhly již skoro dvě desetiletí a za tu dobu se z Kate a Leopolda stala téměř ikonická záležitost, povinná televizní „četba“ všech milovníků romantického žánru. Kdo by neznal (a nemiloval) energickou Meg Ryan v roli Kate, zhmotnění pragmatické ženy, která zanevřela na lásku, žije jen kariérou, bydlí v New Yorku a ve svém šatníku snad nemá jiný kus oděvu než kalhotový kostým? A Hugh Jackman aka Leopold – Angličan každým coulem a navíc šlechtic, jehož gentlemanství a uhlazenost ještě násobí fakt, že pochází z roku 1876 – je rovněž nepřekonatelný.

Je jasné, že víc nesourodou dvojici byste jen těžko hledali, a přece… jako by je k sobě něco přitahovalo. Poté, co se Leopold propadne časovou smyčkou z konce devatenáctého století do New Yorku roku 2001 a seznámí se s emancipovanou manažerkou Kate, její názory a životní styl ho šokují ještě víc než všechny výdobytky moderní doby, které ho najednou obklopují.

Kate Leopolda nejdříve využije pro reklamu, která má nastartovat její kariérní postup, ale postupně začíná zjišťovat, že se jí tenhle podivínský charismatický cizinec (v jehož původ samozřejmě nejdřív ani za mák nevěří) začíná docela zamlouvat.

Míchání fantasy žánru s romantikou sice není úplně obvyklé, ale tady funguje: Režisérovi poskytlo prostor pro spoustu vtipných situací a scének, ve kterých je venkovský šlechtic z devatenáctého století vržen do srdce velkoměsta a konfrontován se všemi jeho vynálezy. A nutno říct, že tenhle prostor využil James Mangold skvěle. Tak milých a oddechových komedií s minimem klišé a nevtíravým humorem už k vidění moc není.

Možná jste o filmu Kate a Leopold netušili, že…

  • Snímek patří mezi 100 nejlepších romantických filmů.
  • Režisér snímku, James Mangold, má na svém kontě kromě Kate a Leopolda například také filmy Země policajtů (1997), Walk the Line (2005), 3:10 Vlak do Yumy (2007), Wolverine (2013) či Logan: Wolverine (2017). K některým výše zmíněným snímkům si Mangold napsal i scénář.
  • V počátcích jeho kariéry, při studiích na univerzitě v Kolumbii, byl jedním z jeho profesorů Miloš Forman.

Režie: James Mangold Scénář: James Mangold, Steven Rogers Kamera: Stuart Dryburgh Hudba: Rolfe Kent Hrají: Meg Ryan, Hugh Jackman, Liev Schreiber, Breckin Meyer, Natasha Lyonne, Bradley Whitford, Josh Stamberg, Spalding Gray, Charlotte Ayanna

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný