8. března 2016 14:00
Gabriela Gabrielová

Vaše nervy polechtají v pondělí večer Vymahači

Vymahači - upoutávka

Akční a kriminální sci-fi v hlavní roli s hezounem Judem Lawem. Tak se dá stručně, leč výstižně shrnout filmová nabídka pondělního pozdního večera na Prima MAX. Nezapomeňte se koukat ve 22.20!

Když se vám v budoucnosti přihodí úraz a přestanou vám fungovat ledviny, oči či srdce, není to až tak neřešitelná situace. Vaše poškozené tělesné části nahradí nové, umělé a bezchybně fungující. Ovšem rovněž velmi velmi drahé. Problém nastává, když vám dojdou peníze a zůstanete pozadu ve svém splátkovém kalendáři. To za vámi pak společnost, která tyto náhradní tělesné orgány vyvinula a vyrábí, pošle vymahače a ten vám příslušný orgán jednoduše odebere – bez valného zájmu o vaše zdraví či život.

Těmi nejlepšími mezi vymahači jsou parťáci Remy (Jude Law) a Jake (Forest Whitaker), ovšem Remymu osud nečekaně zamíchá kartami. Při vymáhání jeho poslední pohledávky dojde k nehodě a Remy je stižen závažným srdečním selháním. Musí mu být transplantováno srdce a on se najednou ocitá v kůži svých bývalých „klientů“.

Jelikož sám nejlépe zná praktiky vymahačů, dokáže se proti nim bránit. Tento nerovný boj ovšem nemůže vydržet dlouho. Musí najít způsob, jak zničit celý systém, nebo přijmout nevyhnutelnou porážku.

Pro ty, kdo se chtějí nechat na závěr filmu trochu překvapit, radíme, přestaňte číst teď a tady. A pro ty ostatní prozradíme, aby u obrazovky zůstali až do samotného konce. Ne všechno totiž nutně musí být tak, jak se tváří na první pohled…

Věděli jste, že…

  • Herce Foresta Whitakera (Jake) můžete znát například z filmu Poslední skotský král, kde ztvárnil postavu nového ugandského prezidenta – roli, za niž byl v roce 2007 oceněn soškou Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Pod vedením zkušených mistrů Forest již mnoho let studuje bojové umění Filipino Kali. Ve filmu tuto techniku boje uplatnil v několika scénách.
  • Jen pár okamžiků před natáčením scény v čínské čtvrti byl jeden ze členů štábu upozorněn kolemjdoucím Číňanem, že všechny neonové nápisy v čínských znacích v pozadí visí obráceně – hlavou dolů. Následovalo hektické převěšování, zatímco kamera pečlivě zabírala pouze místa, která už byla opravená.
  • Volkswagen si v rámci reklamy zaplatil celých 9 minut vystupování svého auta před filmovou kamerou.

Chybička se vloudí…

  • Ve scéně, kdy Remy píše něco na stroji, zatímco Jake vchází do místnosti, jsou na papíru vidět napsaná slova. V následujícím záběru je papír čistý, nepopsaný.
  • Ke konci filmu, když se Jake podívá na pracovní verzi Remyho knihy, můžete spatřit její název „Repossesion Mambo“. Repossession (odnětí majetku neplatiči) se ale správně píše se dvěma „s“ na konci. Remy nebo spíše někdo z produkčního týmu se trochu upsal.

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný