10. září 2020 08:49

V plamenech: Liv Tyler a Rob Lowe v americkém seriálu premiérově na Prima KRIMI

Americký seriál V plamenech je spin-offem úspěšného seriálu Záchranáři L. A. o hasičích, zdravotnících a policistech, kteří jako první přijíždějí na místo činu. Na seriál i hvězdné obsazení se můžete těšit od 26. září na Prima KRIMI!

Úspěšný americký akční dramatický seriál V plamenech měl premiéru v lednu 2020. „Seriál je velmi ambiciózní. Postavy jsou hodně reálné, je v tom i humor, a přitom je to opravdu skutečné drama,“ říká herec Rob Lowe, představitel hlavního hrdiny, hasiče Owena Stranda. Zatím vznikla první série, která má 10 epizod. Druhá série se díky velkému diváckému ohlasu již chystá.

Americký seriál V plamenech startuje 26. září na Prima KRIMI!

Zárukou kvality se v tomto případěl stal „otec“ seriálu, kterým je producent a scenárista Ryan Murphy! Ten se proslavil prací na takových televizních hitech, kterými beze sporu jsou American Horror Story, American Crime Story, Zlá krev, Plastická chirurgie s.r.o., Záchranáři L. A., Glee, Scream Queens nebo Pose. Seriál V plamenech Murphy vymyslel a vypiloval k dokonalosti společně se svými dlouholetými spolupracovníky, producenty a scenáristy Bradem Falchukem a Timem Minearem.

Hrdina? Hasič z padajícího mrakodrapu po teroristickém útoku 11. září 2001

Uběhlo už bez mála 20 let, co hasič Owen Strand (Rob Lowe, nominovaný na cenu Emmy za roli v seriálu Západní křídlo) jako jediný z celého hasičského sboru na Manhattanu přežil zásah v padajících mrakodrapech Světového obchodního centra, zasažených 11. září teroristickým útokem. Proto se musel úplně sám vypořádat s takřka nemožným úkolem: znovu vybudovat tým neohrožených hasičů.

Když se podobná tragédie odehraje v texaské metropoli Austin, Owen, vyzbrojený vlastní zvláštní požárnickou filozofií, zamíří společně se synem TK (Ronen Rubenstein) dolů na jih, aby pomohl tamním kolegům začít od začátku.

Owen je na první pohled protřelý dobrodruh z velkoměsta, který se nenechá ničím rozházet. Ale hluboko uvnitř skrývá před světem velké tajemství – tak velké, že by ho mohlo stát život. Když Owen dorazí do Austinu, nejdříve se seznamuje s vynikající hlavní paramedičkou Michelle Blake (Liv Tyler), která má v oblibě suchý humor a nešetří ironickými hláškami. Poznává se také s policistou Carlosem Reyesem (Rafael Silva). Hned potom začíná dávat dohromady svůj nový tým z různorodých i různě zkušených a kvalifikovaných kandidátů.

Nechybí mezi nimi milovnice adrenalinu a drsná požárnice, jež je zároveň věřící muslimkou, Marjan Marwani (Natacha Karam), transegenderový hasič Paul Strickland (Brian Michael Smith), který se odvážně rozhodl pro změnu pohlaví už během služby v Chicagu a má dar všímat si detailů podobně jako Sherlock Holmes, nebo nováček Mateo Chavez (Julian Works).

Nejtvrdším oříškem však může být Judd Ryder (Jim Parrack), který se podobně jako Owen stal jediným přeživším, když původní tým hasičů zahynul během výjezdu. Manžel operátorky tísňové linky Grace (Sierra McClain) je nevrlý a strohý kovboj každým coulem, který trpí posttraumatickým stresovým syndromem a možná už nikdy nebude takovým požárníkem jako dřív.

10. zajímavostí o seriálu V plamenech

  1. Tvůrci seriálů V plamenech a Záchranáři L. A. počítají do budoucna s tím, že se jejich příběhy budou prolínat a jejich hrdinové vzájemně setkávat.
  2. Původní americký název seriálu je 9-1-1: Lone Star. Slovní spojení Lone Star odkazuje na to, že státu Texas, kde se seriál odehrává, se přezdívá „The Lone Star State” – Stát osamělé hvězdy.
  3. V seriálu V plamenech je výrazné zastoupení národnostních, ale i sexuálních menšin a jeho hrdinové se musí vyrovnávat s některými z největších současných společenských problémů Spojených států amerických.
  4. Případy z jednotlivých epizod jsou inspirovány skutečnými událostmi: nechybí zdivočelý býk, tornádo, explodující továrna na zpracování býčího semene nebo cosi jako útok zombie.
  5. Rob Lowe, který hraje hlavní roli, je jedním z výkonných producentů seriálu.
  6. Angela Bassett, která hraje v původním seriálu Záchranáři L. A. a několika sériích American Horror Story, je také jednou z výkonných producentek seriálu.
  7. Ve vedlejších rolích hrají Kyle Secor (Zločin v ulicích), Brett Rice (Drsný šerif), Mary Kay Place (Velká láska), Natalie Zea (Policejní odznak, Californication), Billy Burke (24 hodin, Revoluce), Tamala Jones (Castle na zabití) nebo Lyndsy Fonseca (Zoufalé manželky, Jak jsem poznal vaši matku, Velká láska).
  8. Brian Michael Smith, který hraje hasiče Paula, je prvním černým transgenderovým hercem v obsazení televizního seriálu.
  9. Julian Works, který hraje hasiče Matea, se objevil v seriálu Záchranáři L. A. v jiné roli.
  10. Seriál se natáčí převážně v Los Angeles, ale některé scény vznikají v texaském městě Austin.

Herci a jejich postavy V plamenech

Rob Lowe jako kapitán hasičů Owen Strand Jako jediný přežil zásah v mrakodrapech Světového obchodního centra, kde zahynula celá jeho jednotka. Má dospělého syna jménem TK. Je zkušený a zdánlivě bezstarostný, ale ukrývá tajemství, které by ho mohlo stát život.

Americký herec, producent a režisér Rob Lowe se narodil 17. března 1964 v městě Charlottesville ve státě Virginie. Zahrál si ve filmech Ztracenci, Třída, Oxford Blues, Hotel New Hampshire, Eliášův oheň, Ohledně minulé noci a Návraty, díky kterým se stal teen idolem a hollywoodskou hvězdou. Hrál v seriálech V plamenech, Californicaton, Západní křídlo, Parks and Recreation, Code Black nebo Svědectví. Byl několikrát nominovaný na cenu Emmy a Zlatý glóbus. S herectvím začal v 15 letech. Jeho rodiče se rozvedli, ještě když byl malý. Dospíval v kalifornském Malibu, kde se skamarádil s mladým Charliem Sheenem. V roce 1988 vyvolaly skandál sexuální nahrávky, ve kterých se objevuje s šestnáctiletou dívkou a také společně s kamarádem a neznámou mladou modelkou. Následkem toho utrpěla jeho filmová kariéra, ale později se dokázal na televizní obrazovky vrátit. Věnuje se charitativním projektům. Od roku 1991 je ženatý. Má dva syny.

Liv Tyler jako kapitánka paramediků Michelle Blake Má ráda suchý humor a nešetří ironickými poznámkami. Snaží se vyřešit záhadu, která se týká její rodiny. Americká herečka, producentka, zpěvačka a bývalá modelka Liv Tyler se narodila 1. července 1977 v New Yorku. Zahrála si v trilogii Pán prstenů, ve filmech To je náš hit!, Svůdná krása, Armageddon, Začalo to jedné žhavé věci, Neuvěřitelný Hulk a v seriálech V plamenech, Pozůstalí, Nevěstky a Střelný prach. Jejím otcem je Steven Tyler, zpěvák rockové skupiny Aerosmith, matkou bývalá modelka Bebe Buell. Jejím nevlastním otcem je rockový muzikant Todd Rundgren, se kterým má blízký vztah. Její rodné jméno je Liv Rundgren. Matka ji pojmenovala po norské herečce Liv Ullman. Do deseti nebo jedenácti let nevěděla, že Steven Tyler je jejím skutečným otcem. Ve čtrnácti letech se stala modelkou, částečně díky tomu, že jí pomohla topmodelka Paulina Porizkova. V roce 1993 si zahrála ve videoklipu k písničce Crazy od Aerosmith. Věnuje se transcendentální meditaci. Podporuje charitativní organizaci UNICEF. Je rozvedená. Jejím partnerem je britský manažer David Gardner, se kterým má syna a dceru. Kromě toho má jednoho syna z předešlého manželství.

Ronen Rubinstein jako Tyler Kennedy „TK” Strand Mladý hasič a paramedik. Je gay a snaží se vyrovnat se závislostí na opiátech. Jeho otcem je Owen. Americký herec, scenárista a režisér Ronen Rubinstein se narodil 7. listopadu 1993 v izraelském městě Rehovot v Palestině. Zahrál si v seriálech V plamenech, Dead of Summer a ve filmech Oddělen a Skoro jako láska. Je synem ruských židovských emigrantů ze Sovětské kazašské republiky. Když mu bylo pět let, jeho rodina se přestěhovala do Spojených států amerických. Vyrůstal na Staten Islandu, který je částí metropole New York. Prohlásil, že angličtina pro něj byla až třetím jazykem (po ruštině a hebrejštině) a že měl problémy zvyknout si na americký způsob života. Vystudoval herectví na New York Film Academy.

Věnuje se ochraně životního prostředí. Je fanouškem basketbalisty Kobeho Bryanta, skupiny Red Hot Chilli Peppers a muzikanta Harryho Stylese.

Sierra McClain jako Grace Ryder, operátorka tísňové linky a manželka hasiče Judda

Americká herečka a zpěvačka Sierra McClain se narodila 16. března 1994 v městě Decatur ve státě Georgia. Zahrála si v seriálech V plamenech, Mindhunter: Lovci myšlenek nebo Empire. Společně se svými sestrami je členkou hudební skupiny Thriii. Jejím otcem je hudební producent Michael McClain, který pracoval se zpěvačkou Solange Knowles. Její matka pracuje jako scenáristka. Je věřící křesťankou a žije s rodinou v kalifornské metropoli Los Angeles.

Jim Parrack jako Judson „Judd” Ryder, nevrlý a strohý hasič

Judd je kovboj každým coulem. Podobně jako Owen je jediným přeživším po tragickém hasičském zásahu. Trpí posttraumatickým stresovým syndromem a možná už nikdy nebude takovým požárníkem jako dřív.

Americký herec Jim Parrack se narodil 8. února 1981 v texaském městě Allen. Zahrál si v seriálech V plamenech, True Blood: Pravá krev nebo The Deuce: Špína Manhattanu. Vystudoval herectví. Je dvakrát rozvedený. Jeho bývalými manželkami jsou herečky Ciera Danielle a Leven Rambin. Jeho blízkým kamarádem je herec James Franco.

Brian Michael Smith jako hasič Paul Strickland Hasič, který je transgenderovým mužem. Má dar všímat si detailů podobně jako Sherlock Holmes.

Americký herec Brian Michael Smith se narodil 29. ledna 1983 v městě Ann Arbor ve státě Michigan. Zahrál si v seriálech V plamenech, Láska je láska: Generace Q nebo Queen Sugar. Je transgenderový muž – narodil se jako dívka. Během studií na střední škole se věnoval sportu, hrál americký fotbal v chlapeckém týmu a soutěžil v dívčích atletických disciplínách. Hraje často role transgenderových mužů. Věnuje se charitativní práci s dospívajícími členy komunity LGBT.

Rafael Silva jako strážník Carlos Reyes Strážník z policejního oddělení v Austinu. Je gay.

Brazilsko-americký herec se narodil 18. června 1994 v městě Belo Horizonte. Zahrál si zatím především v seriálu V plamenech. Praktikuje brazilské jiu-jitsu, jeho trenérem byl slavný zápasník Royce Gracie. Mluví plynule anglicky, španělsky a portugalsky.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný