22. srpna 2017 13:10
Gabriela Gabrielová

V pětce Mission: Impossible uvidíte nejnebezpečnější kousek Toma Cruise

Mission: Impossible - Národ grázlů - upoutávka

Mission: Impossible s podtitulem Národ grázlů, je nadupaný novými nápady, dechberoucí akcí, honičkou v autech a vynikajícími souboji. Tým IMF posílila krásná nová tvář. A z Ethana Hunta se stala štvaná zvěř. Uvidíte skvělou story. A Tom Cruise předvede doslova kaskadérské kousky!

Šéf CIA Hunley (Alex Baldwin) se snaží přemluvit komisi amerického senátu, aby rozpustila organizaci IMF, které velmi neortodoxním způsobem šéfuje Ethan Hunt (Tom Cruise). IMF neboli Impossible Mission Force prý lehkovážně riskuje a nikdo ji nedokáže koordinovat. Navíc se vždycky ochomýtá u všech nejžhavějších světových průšvihů. Ethana Hunta chce šéf CIA Hunley hnát k zodpovědnosti.

Výsledek je ten, že všichni vysoce vyškolení odborníci na „nemožné“ spadnou pod hlavičku CIA a Ethan Hunt je na útěku. Bez podpory nadřízených jedná absolutně na vlastní pěst. Jenže ne tak docela. Hunt s pomocí bývalé britské agentky MI6 Ilsy Faust (Rebecca Ferguson) unikl ze spárů Syndikátu. Jde o jakousi zvrhlou organizaci, jež má na svědomí vraždy politických vůdců v různých zemích, stejně tak jako obchod s chemickými zbraněmi. A jen tak mimoděk, Syndikát jde velmi systematicky po všech agentech IMF.

Jenže hlava vražedného Syndikátu Solomon Lane (Sean Harris), je stále o krok napřed. Manipuluje s tím, co Ethan Hunt dělá, kam pojede, jak bude reagovat. Lane je nepolapitelný a děsuplný, superinteligentní. Nikdo neví, co přesně udělá příště. Podaří se Ethanu Huntovi a jeho parťákům dostat Lanea a Syndikát pod kontrolu? A zjistit, kdo zlovolné akce Syndikátu financuje? Nebo je už příliš pozdě a na tohle sousto stará dobrá parta z IMF nestačí?

Dívejte se na mega biják letošního léta Mission: Impossible – Národ grázlů. V sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

Proč triky vypadají opravdově? Protože to nejsou triky!

Tom Cruise visel na startujícím letadle a potopil se na 6 minut pod vodu!

Těšte se!

Do „pětky“ se vrací Tom Cruise (Ethan Hunt), Simon Pegg coby Benji Dunn a Jeremy Renner v roli Williama Brandta. Dále již téměř veterán Mission: Impossible herec Ving Rhames v roli Luthera Stickella. A celou partičku posílí Rebecca Ferguson jako agnetka Ilsa Faust a superzáporák Sean Harris jakožto Solomon Lane

Co řekli tvůrci?

Tom Cruise:

 • Miluju dělat filmy pro diváky a chci, aby se bavili. Ideálně tak moc, jak my, když jsme to točili. Zbožňuju dobré příběhy a chci, aby se nikdo nenudil. Každý záběr musí příběh posunout dopředu. O to se snažím.
 • Mission: Impossible je série filmů, které oslavují jednotlivé lokality, krásu měst a původní architekturu. Rád pracuju také se štáby, které doplňují noví lidé ze zemí, kde natáčíme.
 • Rebecca Ferguson je nesmírně talentovaná, skvělá sportovkyně. Její postava diváky uchvacuje. Jsem nesmírně šťastný, že ji máme ve filmu.
 • To ráno, když jsme točili vzlet letadla, jsem se musel rozcvičit. Měl jsem na sobě takový postroj. Když letadlo skutečně vzlétlo a já visel ve vzduchu, bylo to hrozivé. Mrzly mi ruce a sprostě jsem nadával. Ten vítr a tlak byly šílené. Nakonec jsme to točili 8krát, měnili jsme čočky. Ostatní říkali, ať už přestaneme. Ale já chtěl mít jistotu, že ten záběr máme!
 • Nejnáročnější ale byly scény s potápěním. Trénovali jsme na 6,5 minuty a nikdy bych neřekl, že to bude tak těžké. Nakonec jsme točili asi tříminutové záběry. Jak se člověk ve vodě hýbe, jeho tělo spotřebovává hodně kyslíku. Navíc musíte vypadat na kameru přirozeně a ne tak, že se každou vteřinu utopíte.

Rebecca Ferguson:

 • Je jasné, že Mission: Impossible je prostě Tomova frančíza. On tam hraje hlavní roli, produkuje to, pomáhá se střihem. Bývá na place, i když zrovna nehraje. Nevím, jak je možné, že je tak multitalentovaný.
 • S režisérem Chrisem McQuarriem má Tom skvělý vztah. Oni jsou na place jako sůl a pepř. Nerozluční. Chris je skvostný vypravěč, přináší do filmu ladnost, muzikálnost, klid. Všichni chtějí vytvořit perfektní story.
 • Na Mission: Impossible jsem vždy milovala to, že se u těch filmů ani minutu nenudíte. Jejich kouzlo je to, že máte očekávání, že uvidíte neočekávané. A ono se vám to vždy splní.
 • Všichni na place milujeme Simona Pegga. Je tak legrační a duchaplný a přitom citlivý. Mezi ním a Tomem je úžasná chemie. Je to sranda. Simon udržuje při natáčení dobrou náladu. Vejdete dovnitř, vidím Simona a začnu se smát.

Simon Pegg:

 • Mission: Impossible je takový americký James Bond. Hodně intrik, humor, úžasná story.
 • Tom Cruise byl natolik chytrý, že nechal ty filmy, aby se vyvíjely. Každý je jiný, vidíte postavy, které máte rádi, ale pokaždé v jiných situacích.
 • Rebeca v sobě spojuje skandinávskou oduševnělost a britský smysl pro humor. Tak moc a poctivě trénovala. Myslím, že si ji všichni zamilovali a je v týmu!

Natáčení v Maroku bylo úžasné. Ulice v Marakéši a Casablance byly plné lidí a všichni přes sebe vykřikovali Tomovo (Toma Cruise) jméno. Byli tak nadšení, že tam jsme, že on tam točí!

Režie: Christopher McQuarrie Scénář: Christopher McQuarrie Kamera: Robert Elswit Hudba: Joe Kraemer Hrají: Tom Cruise, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Jeremy Renner, Ving Rhames, Alec Baldwin, Sean Harris, America Olivo, Simon McBurney, Ťing-čchu Čang, Tom Hollander, Jens Hultén

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný