11. května 2016 10:50
Gabriela Gabrielová

V New Yorku budou pršet černoši. Těšte se na první díl Mužů v černém

Vesmír je znepokojivě velké místo a Muži v černém to dobře vědí. Vědí také, že mnoho mimozemšťanů žije mezi námi na Zemi. Někteří jsou neškodní a potřebují pouze dohled. Jiní by však mohli naši planetu zničit. A proti nim je potřeba bojovat. Zní to sice vážně, ale vy se těšte v sobotu ve 22.05 na Prima Max na super zábavu!

Agent „K“ ( Tommy Lee Jones), který je veteránem speciální supertajné vládní agentury MIB neboli Men in Black (česky Muži v černém), nutně potřebuje nového parťáka. Pro super rychlé reakce, neuvěřitelnou výdrž a dost netradiční pohled na svět si „K“ vybere newyorksého poldu Jamese a pozve ho na konkurz do agentury.

James (Will Smith) obstojí a stává se dalším mužem v černém s krycím jménem „J“. A co ho čeká, to by si nevysnil ani v tom nejbláznivějším snu. Bude chránit obyvatele New Yorku a potažmo celého světa před nebezpečnými obyvateli jiných planet a galaxií, kteří přistávají na Zemi. Potíž je v tom, že mimozemšťané se velmi dobře maskují a často žijí mezi námi, aniž bychom o tom věděli. A tak to má také zůstat. Komukoli z lidí, kteří se náhodou s mimozemšťany setkají, musí agenti vymazat vzpomínky.

Těšte se na: Hlášky a humor Dokonalé masky Chemii mezi postavami Neuvěřitelnou škálu typů mimozemšťanů

Pro „J“ je to zpočátku docela zábavná práce, ale když se najednou na planetě objeví děsuplný vetřelec z rasy brouků. Uf! Brouk pátrá po galaxii Arquillianců, která byla kýmsi uloupena a navíc hrozí kompletní destrukcí planety Země. „J“ a „K“ začínají mít plné ruce práce. Zastaví brouka, který se přestrojil do lidské podoby?

Brilantní americkou sci-fi komedii Muži v černém prostě musíte vidět v sobotu ve 22.05 na Prima MAX

Zajímavosti:

  • Steven Spielberg uvažoval o tom, že by si střihnul režii Mužů v černém (1997), nakonec se rozhodl zůstat pouze na producentské židli. A může si dodneška mnout ruce nad tím, jak skvěle Muži v černém dopadli. Nejenže si mega úspěchem filmu založili tvůrci nádhernou možnost natočit několik dalších pokračování. Inkasovali také neuvěřitelný balík dolárků. Náklady na výrobu Men in Black se pohybovaly okolo 90 milionů, ovšem celosvětové tržby se vyšplhaly na 589 milionů.
  • Muži v černé neboli Men in Black se stali komerčně nejúspěšnějším filmem roku 1997.
  • Díky filmu Muži v černém se ztrojnásobila výroba slunečních brýlí Ray-Ban „Predator“.
  • Milovníci sci-fi žánru si jistě vychutnají možnost nacházet odkazy na slavnou knihu Douglase Adamse Stopařův průvodce po galaxii.
  • Když herci Willu Smithovi poprvé zavolal Steven Spielberg, aby mu řekl o projektu filmu Men in Black, tak herec prý nemohl uvěřit, kdo že mu to volá. Po přečtení scénáře se nakonec Smith rozhodl, že roli hrát nechce. Ale jeho žena Jada Pinket Smith ho doslova ukecala. Podle všeho má hercova žena super čuch na úspěch. A taky má asi u Smithových poslední slovo.
  • Herec Vincent D´Onofrio, který hrál postavu Edgara Buga si udělal pořádnou rešerši do zvířecí říše. Nastudoval chování brouků a pro svou roli si vymyslel ještě jeden zlepšovák. Aby chodil opravdu zvláštním toporným způsobem, zafixoval si kolena pomocí speciálních dlah a obvazoval si také kotníky.
  • Režisér Barry Sonnenfeld (Adamsova rodina, Wild wild west, Muži v černém 2, Velký průšvih, Muži v černém 3) si vybral Willa Smithe, protože se mu líbilo, jak hrál ve filmech Šest stupňů odloučení a Fresh Prince. Původně byla role agenta „J“ nabídnuta herci Davidu Schwimmerovi, který hrál Russe v seriálu Přátelé. Ten právě kvůli Přátelům odmítl. Kdo ví? Muži v černém mohli Schwimmerovu komickou kariéru nastartovat někam úplně jinam.
  • Zato Tommy Lee Jones v roli agenta „K“ byl v úplně jiné situaci. Producent Steven Spielberg dokonce přislíbil, že kvůli němu upraví scénář filmu. Jones požadoval, aby tam bylo mnohem víc černého humoru, tak jak tomu bylo u předlohy k filmu.
  • MIB bývají velmi často srovnáváni s filmy Krotitelé duchů. S tím rozdílem, že „J“ a „K“ krotí poněkud dravější mimozemšťany.

Kde se vzali Muži v černém Jako předloha k filmu Muži v černém posloužil stejnojmenný komiks Lowella Cunninghama. Příběh byl však mnohem temnější, drsnější a jeho humor černější. Filmoví MIB jsou skutečně podívanou pro celou rodinu. Agenti v předloze pronásledovali paranormální a mimozemské bytosti. A aby bylo zachováno tajemství jejich existence mezi normálními lidmi, mohli používat, když to bylo nutné, i tzv. eliminaci svědků. Mohli manipulovat i se skutečností a historií, když to bylo potřeba. Základním dějovou linií komiksu The Men in Black byl Agent X, který uprchl ze služby a pokouší se, aby unikl „eliminaci“.

Hlášky

Až film dokoukáte, bude vám v hlavě znít pár dobrých hlášek. Možná to budou právě tyto…

Farmářka: Mimozemšťan ukradl mému manželovi kůži

Ty máš deatomizér čtvrtý série a já cvrčka? Myslim že ho rozflákám!

Agent J: Z této planety je jediná cesta a to přese mně!

Agent J: To jen v New Yorku pršej černoši

Edgarde visí na tobě kůže....

Vybal to nebo přijdeš o další hlavu! Dělej, nebo tě střelím tam, kde nedorůstáš

Agnet J: Víš, že Elvis je mrtvej, ne? Agent K: Ne, Elvis není mrtvej, odletěl domů.

Agent K: Majký kdy tě pustili z lochu? A kam zdrháš, víš, kolik jsi překročil galaktických zákonů?

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný