29. června 2017 14:32
Gabriela Gabrielová

Úžasný Spider-Man má novou tvář a novou lásku. Nejoblíbenější superhrdina se vrací

Amazing Spider-Man - upoutávka

Restart série filmů o mladíkovi, který se z člověka dokáže proměnit v pavoučího muže s nadpřirozenými schopnostmi, se díky filmu Amazing Spider-Man ohromně podařil. Snímek z roku 2012 se stal naprostým hitem a vydělal 757 milionů dolarů. V roli Spider-Mana se představil talentovaný Andrew Garfield.

Peter Parker (Andrew Garfield) je středoškolák, který nemá příliš kamarádů. On sám je trochu podivín, kterého v dětství opustili rodiče. Pracovali jako vědci. Jedné noci syna políbili a odešli navždy z jeho života. Petera pak vychovávali jeho strýček (Martin Sheen) a teta (Sally Field). Byli na něj hrozně hodní, ale rodiče mu nahradit nedokázali. Proto v okamžiku, kdy se objeví stopa po rodičích, kterou je stařičký kufřík jeho otce, neváhá Peter ani minutu a začne po rodičích pátrat.

Staré otcovy zápisky zavedou sympatického studenta do laboratoří společnosti Oscorp, kde se Peter poprvé setkává s bývalým kolegou svého otce, doktorem Curtem Connorsem (Rhys Ifans). Je jasné, že tento muž ví o Peterových rodičích mnohem více. Na jakém výzkumu rodiče pracovali? Co se s nimi stalo? Peter má mnoho otázek, ale poté, co ho v laboratoři kousne geneticky zmutovaný pavouk, musí otázky stranou. Peter získává nadpřirozené schopnosti. Rozšiřuje se mu vnímání, nabývá nadlidskou sílu, dokáže střílet pevné pavučiny a lézt po kolmých stěnách.

Neoblíbený student Peter se ztotožňuje se svým druhým „já“, kterým je hrdina Spider-Man. Chce pomáhat druhým a právě včas. New York začíná terorizovat nebezpečný zmutovaný Ještěr.

Jak do toho všeho zmatku dokáže Peter prožívat opravdu silný cit ke své první lásce Gwen Stacy (Emma Stone)? Dokáže před ní utajit svoji tajnou identitu? A přemůže Peter zrůdného Ještěra dříve, než zničí město? A dozví se Peter něco nového o záhadném zmizení svých rodičů?

Americký megahit s názvem Amazing Spider-Man si vychutnejte v sobotu ve 20.00 hod na Prima MAX!

Plusy:

  • Přirozené výkony Andrew Garfielda a Emmy Stone
  • Nahlédnete do Spider-Manovy minulosti
  • Novinkou je proměna dr. Connorse ve zlého Ještěra

Mínusy:

  • Příliš brzy natočený remake alias Koukáte zase na to stejné
  • Postavy a charaktery nejsou příliš propracované
  • Akce slušná, ale opět zde není příliš nového

Kdo je ten nový Spider-Man?

Kritici tvrdí, že další restart série filmů o Spider-Manovi přišel příliš brzy. A mají pravdu. Poslední „Spidey“ s modrookým Tobeym Maguirem byl natočen v roce 2007. A ani ne za šest let se objeví úplně nový Spider-Man?

Původně se totiž uvažovalo o tom, že by to byla čtyřka předešlé série, ale nakonec se jednalo o nový začátek. A s jiným obsazením.

Když režisér Marc Webb v roce 2010 oznamoval, že novým Spider-Manem se stavá americký herec Andrew Garfield, tak tvrdil, že ho budeme jako Petera Parkera alias Spider-Mana milovat. „Je velmi inteligentní, vtipný a empatický,“ uvedl režisér Webb.

Je pravda, že Andrew Garfield byl zároveň neokoukaný, ale také již poměrně zkušený herec. Zazářil ve festivalovém snímku Ten kluk (2007), zahrál si v temné anglické trilogii Vraždy v Yorkshiru (2009) anebo v psychologickém romantickém dramatu Neopouštěj mě (2010).

Sám herec přistupoval k postavě Spider-Mana s obrovskou pokorou. Když poprvé oblékl typický červeno-modrý kostým, prý musel skrývat slzy. Při přípravě na roli pečlivě studoval pohyby pavouků. A učil se je zakomponovat do svých vlastních pohybů.

Andrew Garfield si ale chtěl svoji radost z hraní „Spideyho“ užít i s ostatními. Během pauz mezi jednotlivými scénami prý v New Yorku hrál basketball s dětmi, ve spider-maním obleku.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný