30. prosince 2019 12:26

Úspěšný knižní vyšetřovatel ožil v sérii Bosch, kterou uvidíte na Prima KRIMI

Necouvne ani tváří v tvář smrti a hrozbám proti vlastní rodině. Jde mu o jediné – najít spravedlnost pro oběti brutálních zločinů. Takový je nový televizní vyšetřovatel Harry Bosch, kterého uvidíte poprvé 12. 1. ve 22 hodin na Prima KRIMI.

Hlavním hrdinou výjimečného kriminálního seriálu Bosch, který vznikl podle série kriminálních knižních bestsellerů spisovatele Michaela Connellyho, je nezastavitelný, neúnavný a neústupný policejní detektiv. V první sérii příběhů inspirovaných romány Město kostí, Park ozvěn a Dvanáctá oběť jde po stopě sériového vraha a sám se ocitá před soudem.

Drsný policista, který nikdy neuhne

Policejní detektiv Harry Bosch (Titus Welliver), kterého můžete znát ze série kriminálních knižních bestsellerů spisovatele Michaela Connellyho, se nezastaví před ničím. Neúnavný, neústupný hrdina necouvne ani tváří v tvář ohrožení života a hrozbám proti těm, co miluje. Jde mu o jediné – najít spravedlnost pro oběti brutálních zločinů. Drsná tvář zkušeného vyšetřovatele však skrývá muže, jenž je pronásledovaný vlastní minulostí. Harry Bosch mívá někdy potíže řídit se vlastním morálním kódem: Buď záleží na všech, nebo nezáleží na nikom. Věnuje stejnou pozornost živým jako mrtvým, ať už jde o kohokoliv. Nemá trpělivost s neschopnými lidmi ani s byrokracií a s politikou spojenými s policejní prací. Nevyhýbá se překážkám, ani když se dají obejít. Ostatním většinou leze na nervy – a to je řeč jen o těch, kteří stojí na jeho straně. Ale když na to přijde – ať už se vám jeho metody líbí, nebo ne, je tady jenom jeden detektiv, kterého byste chtěli vidět pracovat na případu, v němž se stal obětí někdo vám blízký. A to je Harry Bosch.

Temnota objímající svět Bosche

Harry ví, že aby našel světlo, musí se vrhnout do temnoty. Taková je jeho oběť. Ví, že když se člověk nechá pohltit temnotou, něco z ní pronikne do jeho nitra. První epizody výjimečného kriminálního seriálu z produkce studia Amazon zachycují příběhy z románů Město kostí, Park ozvěn a Dvanáctá oběť. Když pes přivleče domů lidskou kost, Harry vyráží po stopě vraha. Ale během vyšetřování si musí poradit s politickými hrami na policejním velitelství, vměšováním médií, patoložkou posedlou sledovaností vlastní reality show, mladou policistkou, která se chce za každou cenu stát hrdinkou, a rodinou zničenou strašlivým zločinem… Poté, co usvědčený sériový vrah Raynard Waits uprchne a začne znovu řádit v ulicích Los Angeles, stává se Bosch nedobrovolným účastníkem smrtící hry na kočku a myš. Jediný, kdo by Harrymu mohl pomoct, je jeho geniální bývalá manželka Eleanor, která se dříve zaměřovala na profilování zločinců… Když je Bosch obviněn z neoprávněného zabití údajného sériového vraha, ocitá se v soudní síni. Během procesu vyplouvají na povrch jeho minulost, motivace i dávná tajemství. A je to právě jeho pověstná neohroženost a neústupnost, které se žalobce snaží využít proti němu.

Sledujte nový krimiseriál Bosh na Prima KRIMI od 12. 1. ve 22.00.

Více seriálů a filmů žánru krimi najdete online v archivu iPrima.cz

Petra Kloidová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný