18. listopadu 2019 11:11
redakce Prima Living

Uprchlíci aneb Větší pitomec ještě banku nepřepadl

Vynikající francouzská komedie zachycující patrně nejlepší spolupráci Gérarda Depardieua a Pierra Richarda. Slzy z vás vymáčkne, s tím se smiřte, ale jestli to bude díky geniálně humorným scénkám či dojemnému příběhu, na to si už musíte počkat. Na Prima MAX se určitě dívejte v pátek ve 20.00.

Propuštěný lupič Jean Lucas (Gérard Depardieu) se ocitne v bance zrovna ve chvíli, kdy ji přepadne politováníhodný amatér Francois Pignon (Pierre Richard). Ten potřebuje peníze, aby u sebe mohl mít svoji malou dcerku, ale kariéra lupiče pro něj evidentně není to pravé ořechové.

Co naplat, že Jean je v tom tentokrát naprosto nevinně. Co naplat, že je rozhodnut dát se na správnou cestu a v bance je jen za účelem poklidného vybrání peněz. Policie mu samozřejmě nevěří a fakt, že Francois si ho vybere jako svého rukojmího, celou situaci ještě zhorší. Nakonec je okolnostmi donucen se o nešťastného lupiče i jeho dceru postarat a toto dobrodružství je spojí poutem nejsilnějším.

Znamenitá komedie, která oběma hlavním aktérům sedla jak ulitá. Extrémně submisivní Richard ve spojení s drsným Depardieum, který mu bezostyšně tyká, je geniální spojení. Člověku až přijde líto, že do téhle uprchlické party taky nepatří. Když k tomu navíc přidáte jednu z nejroztomilejších holčiček, jaká kdy ve filmu hrála, a zkušeného scenáristu a režiséra v jedné osobě, máte z toho trhák.

Možná jste o filmu Uprchlíci netušili, že...

... jméno Francois Pignon se tu neobjevilo poprvé. Pierre Richard vystupoval jako Francois Pignon již ve filmu Otec & otec, který ne náhodou napsal i zrežíroval stejný člověk – Francis Veber.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný