3. května 2018 10:27
redakce Prima Living

Učitelé na zakázku aneb Jak nejhorší profesoři dokopou k maturitě i ty nejhorší studenty

Když vzniká filmová komedie podle téměř geniálního komiksu, může to být buď průšvih, anebo výborný film. Pět let stará francouzská pecka Učitelé na zakázku patří do té druhé skupiny. Vy se budete opravdu smát a líní studenti dostanou pořádně zabrat od party těch nejšílenějších profesorů z celé Francie. V pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Když školní inspektor zjistí, že lyceum Julese Ferryho je nejhorší střední škola ve Francii, na které úspěšně složí maturitu jen dvanáct procent studentů, rozhodne se přijmout speciální opatření.

S tak špatným výsledkem se musí něco udělat. A vzhledem k tomu, že s tak špatnými studenty, jako jsou na této škole, nesvedli nic ani ti nejlepší profesoři, tak proč nezkusit prostě ty nejšílenější, nejlínější, nejpraštěnější, a po všech stránkách nejhorší učitele, jaké lze ve Francii najít?

A jejích cíl? Se studenty se nepárat a zvýšit úspěšnost u maturit na minimálně 50 %. A tak přijíždí angličtinářka Gladys (Isabelle Nanty), která nesnáší pozdní příchody, kňourání a výsměch a zákaz opisování si vynutí třeba zapnutou motorovou pilou. Nadšený tělocvikář Eric (Arnaud Ducret), kterému na studentech nevadí občas něco zlomeného, musejí prostě makat. Pak je tu šílený chemikář Albert (Fred Tousch), jehož pokusy téměř nikdy nevyjdou a často končí výbuchem. Matimatikář Cutiro (Christian Clavier), který chce pohodu, klídek, nic nedělat a při hodinách si poležet v houpací síti.

Sexy francouzštinářka Amina (Stefi Celma), před kterou zblednou závistí i školní krasavice a chlapcům se podlamují kolena. Tajemný učitel filozofie Maurice (Raymond Bouchard) a dějepisář Polochon (Pierre-François Martin-Laval), jehož zaujetí Napoleonem hraničí s posedlostí!

Tak schválně, jak dopadnou maturity tento rok?

Super francouzskou komedii ze školních lavic Učitelé na zakázku si vychutnejte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Ve filmu Učitelé na zakázku se těšte na:

  • Gagy a skvělý humor
  • Neokoukané, přesto výborné herce
  • Dobrou chemii mezi učiteli a studenty
  • Slzy v očích od smíchu

Šílení profesoři v akci

  1. Film se podařilo natočit ve Francii za 11 milionů dolarů. Jde o evropský projekt se slušným finančním úspěchem. Do kasy se vrátilo necelých 33 milionů dolarů.
  2. Scénář k filmu Učitelé na zakázku (2013), který se v originále jmenuje Les Profs, napsali scenárista Mathias Gavarry a režisér Pierre-François Martin-Laval podle stejnojmenné komiksové knihy autorů Pica a Erroc.
  3. Asi největším hereckým esem filmu je Christian Clavier, který ztvárnil líného matematikáře Cutira.
  4. V roce 2015 byl natočen druhý díl Učitelů na zakázku. Tentokrát celá skupinka včetně neposlušného studenta Boularda (Kev Adams) odjíždějí napravovat studenty do Anglie.
  5. Velká podobnost s německým filmem Fakjů pane učiteli (2013). Který ze snímků je lepší, necháme na vás!

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný