17. července 2017 12:40
Gabriela Gabrielová

Tvrdé palice v milé retro komedii George Clooneyho

Tvrdé palice - upoutávka

George Clooney jako režisér a hlavní protagonista romantické komedie ze sportovního prostředí, ve které září jeho šarm, ať už je na hřišti bahnem zamazaný od hlavy až k patě, nebo v baru koketuje s Renée Zelweger.

Clooney opět dokazuje, že je dobrý nejen před kamerou, ale i za ní a téma si na to nevybral vůbec lehké. Komedie, navíc romantická, ze sportovního prostředí Ameriky dvacátých let minulého století to není zrovna žánr, ve kterém by byli režiséři zběhlí.

Clooney si s ním však poradil s lehkostí a vtipem sobě vlastním. Povedlo se mu dokonale zachytit dobovou atmosféru a spolu s jazzovým doprovodem lahodícím divákovu uchu, popichující novinářkou ztvárněnou Renée Zellweger a svým charakteristickým šarmem se mu podařilo vytvořit moc příjemnou, žertovnou podívanou z prostředí amerického fotbalu.

Dodge (George Clooney) je majitel fotbalového týmu, který je na pokraji totálního rozpadu. Hráči vynikají víc v barových pitkách než v umění na hřišti a po ztrátě hlavního sponzora je konec týmu téměř nevyhnutelný. Právě tehdy se ale Dodgovi podaří najmout bývalou hvězdu univerzitního fotbalového týmu, válečného hrdinu a miláčka Ameriky Cartera Rutherforda, jako kapitána svých Buldoků a jejich šance na setrvání v lize se pomalu začínají obracet.

Skvělé jsou hlavně dialogy mezi Dodgem (Georgem Clooneym) a mladou novinářkou Lexie (Renée Zelweger), na kterých je film do značné míry postaven. Každý má sice s válečným hrdinou Carterem Rutherfordem své vlastní záměry, ale jejich vzájemné škádlení a postupné sbližování dává prostor pro jejich herecký koncert. Svěží scénář, soustředěná režie, bezvadně vykreslená retro atmosféra a moc milá nálada filmu způsobí, že mu rychle propadnete a dokoukáte ho, ani nebudete vědět jak. Takhle sympatických snímků jen houšť.

Dívejte se ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Věděli jste, že...

  • Snímek je inspirovaný příběhem skutečného amerického fotbalového týmu z dvacátých let minulého století, který si říkal Duluth Eskymáci. Jak se nechal George Clooney v jednom z rozhovorů slyšet, chtěli pro svůj tým původně použít stejné jméno, ale vzhledem k tomu, že hráči ve filmu konzumují alkohol, NFL (Národní fotbalová liga) to nedovolila.
  • Film měl premiéru 24. března roku 2008 v rodném městě George Clooneyho. Účastnilo se jí zhruba 3000 fanoušků a samozřejmě oba hlavní herečtí protagonisté. Zajímavostí je, že v roce 1953 se ve stejném městě (Maysville, Kentucky) představil film, ve kterém hrála hlavní roli Clooneyho teta Rosemary. Film nesl název The Stars Are Singing a šlo o muzikál.

Režie: George Clooney Scénář: Duncan Brantley, Rick Reilly Kamera: Newton Thomas Sigel Hudba: Randy Newman Hrají: George Clooney, Renée Zellweger, John Krasinski, Jonathan Pryce, Ezra Buzzington, Tim Griffin, Mark Teich, Grant Heslov, Peter Gerety

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný