26. ledna 2021 06:00
redakce Prima Living

Trumfové eso: Bud Spencer a Terence Hill proti slavnému záporákovi. Kde se naučil jezdit na koni?

Bud Spencer, Terence Hill a jejich dvorní režisér Giuseppe Colizzi, který stál na samém počátku jejich hvězdné herecké kariéry. Věřte, že pokud nejste fandy jejich pozdější tvorby, tenhle snímek vám o nich spraví mínění.

V úterý od 20:00 na Prima MAX na vás čeká charismatický záporák, známá ústřední dvojice, zajímavý příběh, vtip a nadsázka. Jestli má nějaký Colizziho western blízko k věhlasným počinům mistra tohoto žánru Sergia Leoneho, pak je to právě tento. Spencer a Hill jsou tu ještě mladí, nezatížení pozdějšími schematickými rolemi.

Hudba Carla Rustichelliho není nepodobná geniálním westernovým melodiím Enrica Morriconeho a osvěžující je i poměrně velký prostor, který tu dostala záporná postava ztvárněná skvělým hercem Eli Wallachem (zlý vůdce mexických banditů v Sedmi statečných nebo „ošklivý“ Tuco v legendárním Leoneho westernu Hodný, zlý a ošklivý). Všechny položky v této rovnici zkrátka fungují tak, jak mají, a výsledkem je veřejností i kritiky vysoce hodnocená pistolnická komedie, která si určitě zaslouží vaši pozornost.

Cat Stevens a Hutch Bessy jsou dva pistolníci, kteří pasou po banditovi, jenž je připravil o odměnu ve výši 300 000 dolarů. Když ho konečně dostanou a obklíčí, zjistí, že se musí spojit, aby zvítězili nad ještě větším nepřítelem.

Možná jste o filmu Trumfové eso netušili, že…

  • Režisér snímku, Ital Giuseppe Colizzi, točil na počátku své kariéry filmy výhradně se známou hereckou dvojkou Bud Spencer a Terence Hill. (Mimochodem oba herci pocházejí rovněž z Itálie.) Na kontě má čtyři: Bůh odpouští, já ne! (1967), přehrajte si on-line, Trumfové eso (1968), Boot Hill (1969) a Dva machři mezi nebem a peklem (1972). Trumfové eso navíc i produkoval.
  • Jde pouze o druhý společný snímek známé herecké dvojice natočený jako volné pokračování jejich prvního snímku Bůh odpouští, já ne! Pomyslnou trilogii pak uzavírá snímek Boot Hill.
  • Málo se ví, že herec Eli Wallach, který tu ztvárnil hlavní zápornou postavu, neuměl dřív vůbec jezdit na koni. Když si ho ale režisér John Sturges vybral do westernu Sedm statečných, vzali si ho do parády profesionální mexičtí jezdci a výsledkem bylo, že Wallach ve westernu vypadá jako rozený kovboj.

Westernovou komedii Trumfové eso uvidíte v úterý od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný