14. listopadu 2017 12:36
Gabriela Gabrielová

Třetí série opět famózního Sherlocka začíná... Prázdným pohřebákem

Sherlock: Prázdný pohřebák (1) - upoutávka

Během těch dvou let od smrti kolegy a nejlepšího přítele Sherlocka Holmese John Watson pokaždé u přítelova hrobu prosí, aby Sherlock nebyl mrtev. Jenže on je, zabil se skokem ze střechy nemocnice. Nebo ne? Mrkněte na první díl třetí série Sherlock – Prázdný pohřebák.

Je to dva roky od chvíle, kdy John Watson (Martin Freeman) hleděl do očí svého kolegy a přítele Sherlocka Holmese (Benedict Cumberbatch), který byl pro něj téměř vším. Koukal mu do očí a prosil ho, ať neskáče. Jenže Sherclock skočil. Zahnal jej někdo do kouta. Vydíral ho? Donutil ho? V hlavě doktora Johna Watson se všechny ty otázky a scénáře přehrávaly dva dlouhé roky. Mimo jiné stejně tak dlouho jsme si my, diváci, museli počkat, než dorazily na televizní obrazovky nové díly. John Watson dlouho po příteli truchlil, nakonec se s tím „nějak“ vyrovnal, našel si přítelkyni Mary Morstanovou (Amanda Abbington) a začal žít téměř rodinný život. Chtěl obrátit list, požádat Mary o ruku.

Jenže právě tehdy se to stalo. Londýnu hrozí velký teroristický útok, který se má odehrát 5. listopadu. Což je památný den britské historie. Ve městě bývá spousta ohňostrojů, petard, zapálených ohňů… Velké nebezpečí musí vyřešit někdo skutečně schopný. A tak z mrtvých vstává Sherlock. Jedině on dokáže masakru zabránit? Jak tohle zmrtvýchvstání vezme John? A podaří se útoku zabránit?

První díl třetí řady skvostné detektivní série Sherlock – Prázdný pohřebák si nenechte ujít ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Na co se můžete těšit?

  • Je to více o hlavních postavách a ne tolik o případu
  • Sherlock je emotivnější a vnímavější k ostatním. Neuvěřitelné!
  • Dozvíme se všechno o Sherlockově ne(smrti)
  • Knírek Johna vypadá fakt divně

Co vás zajímá:

  • Třetí řada super populárního britského seriálu Sherlock z dílny BBC se objevila na obrazovkách v lednu 2014.
  • Na film Sherlock – Prázdný pohřebák se v okamžik prvního vysílání dívalo 12,72 milionů diváků. Čísla neklesala ani v případě dalších dílů. Které nás také čekají!
  • Mary Morstanovou, se kterou se John Watson zasnoubí, hraje Amanda Abbington. Ve skutečnosti byli tehdy herci Martin Freeman a Amanda Abbington životní partneři. Hrálo se jim spolu údajně dobře.
  • Na televizní show Sherlock pracuje ještě jiná partnerská dvojice. Koproducent a spisovatel Steven Moffat je manželem producentky celého projektu Sue Vertue. Moffat v rozhovoru ve vtipu uvedl, že s prací rodinných teamů nemají lidé od Sherlocka žádný problém.
  • Škoda jen, že herecké partnerství Freeman–Abbington nevydrželo. Herci na konci roku 2016 oznámili rozchod. Bylo to tehdy pro ně velmi těžké, protože v Sherlockovi v té době zrovna hráli zamilované rodiče právě narozeného miminka.

Proč právě 5. listopad?

5. listopad, kdy mělo ve filmu Prázdný pohřebák dojít k teroristickému útoku na Londýn, je v Anglii oslavován pouličními ohni a ohňostroji. A to na paměť události známé jako Spiknutí střelného prachu. V roce 1605 chtěli katoličtí spiklenci zabít protestantského krále Jakuba I. během jednání parlamentu. Jenže někteří spiklenci varovali své katolické přátele, aby do parlamentu na jednání nechodili. Tak bylo spiknutí včas odhaleno. Na počest záchrany krále a uvěznění spiklence Guye Fawkese, který měl střelný prach pod parlamentem zapálit, se každý rok 5. listopadu celá Anglie rozzáří tisíci ohňostrojů. O celé události existuje báseň, z níž větu „Remember, remember, the fifth of November…“ zná v Anglii asi každý.

Režie: Jeremy Lovering Předloha: Arthur Conan Doyle (kniha) Scénář: Mark Gatiss Kamera: Steve Lawes Hudba: David Arnold, Michael Price Hrají: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Louise Brealey, Amanda Abbington, Jonathan Aris, David Fynn, Sharon Rooney, Tomi May, Rick Warden, Trixiebell Harrowell

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný