23. června 2020 14:00
redakce Prima Living

Trable o Vánocích: Rodinný spletenec s Diane Keaton a Stevem Martinem dokáže zahřát

Další do sbírky vánočních komedií, i když tahle podívaná je trochu na vážnější notu. Pokud milujete Diane Keaton a jste fandové spíše konverzačního humoru než ztřeštěných gagů, určitě nebudete litovat.

Ve čtvrtek od 21.50 na Prima MAX dostanete instantní zahřátí srdíčka. Diane Keaton, John Goodman a Marisa Tomei jsou hlavní herecká esa téhle vánoční komedie, i když komedii v pravém slova smyslu – v podobě rozjuchaných postav a nonstop přílivu vtipů – úplně nečekejte. Jistou podobnost s Láskou nebeskou snímek nezapře, ale tady jde spíš o vánoční mix komedie a dramatu, o lehce napsanou vztahovou konverzačku – někdy zábavnou, někdy dojímavou.

Rozvětvená čtyřgenerační rodina Cooperových má v zásobě tolik trablů, tolik drobných lží, křivd, malérů a nepochopení, že si nejednou v duchu řeknete: Jasně, to znám, u nás je to to samý. A i když se nakonec k happyendu propracuje (je to vánoční film, tak jak jinak!), je to štreka vykoupená poznáním, že svátky nemusí být za každou cenu jen šťastné a veselé.

Charlotta (Diane Keaton) sní o perfektních Vánocích pro celou svou rodinu, o Vánocích naplněných štěstím a pohodou. Ovšem čím více si to přeje, tím více se tento sen mění v noční můru: její manželství se Samem (John Goodman) už léta trpí odcizením a nyní se nezadržitelně blíží ke svému konci. Tajemství o rozvodu si však manželé chtějí nechat „až na potom“. Dědeček Bucky je platonicky zamilovaný do mladičké servírky Ruby (Amanda Seyfried) a zrovna na Vánoce se rozhodne dát svým citům průchod.

Sestra Charlotty, Emma (Marisa Tomei), zase trpí neukočírovatelnou sourozeneckou rivalitou, která z ní o svátcích udělá prachobyčejnou zlodějku. Dcera Eleanor na letišti sbalí neznámého vojáka a přivede ho s sebou na štědrovečerní večeři jako svého snoubence, protože se děsí každoročních výstupů své mámy na téma: Proč ještě nemáš přítele?

A její bratr Hank, syn Charlotty a Sama, vězí až po krk v trablech otce samoživitele, jeho děti mu lehce přerůstají přes hlavu a on se navíc ocitl bez práce. Zdá se, že jedinými doopravdy šťastnými a veselými Cooperovými jsou teta Fishy, které v jejím pokročilém věku už trochu selhává paměť, a miláček rodiny, pes Rags.

Možná jste o filmu Trable o Vánocích netušili, že…

Pod scénářem snímku je podepsaný Steven Rogers, který stojí za scénáři úspěšných romantických komedií, například Kate a Leopold či P.S. Miluju tě.

Rodinnou komedie Trable o Vánocích uvidíte ve čtvrtek od 21.50 na Prim MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný