10. května 2017 12:43
Gabriela Gabrielová

Tommy a Pentlička pokračují v honbě za špiónem, aby zastavili jadernou hrozbu

Tommy a Pentlička: N či M? (2) - upoutávka

Dříve usedlá dvojice manželů Beresfordových si na žádnou nudu ve vztahu stěžovat nemůže. Hřmotný Angličan Tommy a jeho energická žena Pentlička jsou jen amatérští detektivové, ale dostávají se i k vyšetřování vražd a špionážní práci. Podaří se jim zastavit agenta, jenž chce odpálit atomovou bombu?

Během plesu veteránů v noblesním hotelu Sans Souci, kde Tommy (David Walliams) a Pentlička (Jessica Raine) mezi hosty hledají ruského špiona, je zavražděn major Khan (Alyy Khan). Právě jeho Pentlička původně podezřívala, že by mohl být hledaným špionem, ale ukázalo se, že i on pátrá po tajmném agentu N. Brzy poté se Tommy a Pentlička dozvídají, že agent N požaduje propuštění několika dalších komunistických agentů, které vězní britská tajná služba. Když nebudou osvobozeni, rozhodl se N odpálit atomovou bombu, již ukradl unesenému vědci Gilbertu Worthingovi. A to přímo v Londýně. Každému je jasné, že nevinných obětí by byly tisíce.

Tommy se při pátrání v podzemních tunelech dostává do zajetí. Tehdy se setkává i s hledaným vědcem. Pentlička zajatce sice najde a osvobodí, ale stále není jasné, kdo z hostů a podezřelých je superšpión N! A protože N se již zmocnil i klíče k ovládání atomové bomby, katastrofa je na spadnutí. S pomocí svého nadřízeného majora Cartera přicházejí Tommy s Pentličkou s velmi riskantním plánem jak lapit stále unikajícího špiona a zachránit obyvatele Londýna. Jenže kdo je N? Rozkošná madam Sprotová, uhrančivý mladík Carl Denim anebo kapitán Haydock?

Druhou část detektivní minisérie Tommy a Pentlička: N či M? si vychutnejte v sobotu ve 20.15 na Prima MAX!

Co vás možná zajíma:

  • Tv minisérii Tommy a Pentlička: N či M? z roku 2015 režíroval televizní režisér Edward Hall. Pracoval na řadě seriálů jako například Kingdom (2008 – 2009), Mi5 (2008 – 2010), ale v roce 2013 režíroval také dva díly populárního anglického seriálu Panství Dawnton.
  • Dvě detektivní minisérie Tommy a Pentlička: Tajemný protivník (2015) a Tommy a Pentlička: N či M? (2015) vznikly na počest 125. výročí narození nepřekonatelné autorky detektivních příběhů Agathy Christie. A byly natočeny podle autorčiných románů.
  • Světoznámá autorka detektivek Agatha Christie, vlastním jménem Agatha Mary Clarissa lady Mallowanová, prodala celosvětově 3 miliardy výtisků svých knih.
  • Spisovatelem je však v civilním životě také herec David Walliams, jenž hraje Tommyho Beresforda. 191 cm vysoký herec píše hlavně dětské tituly a velmi činný je také v charitativních projektech. Pro charitu například přeplaval Kanál La Manche.
  • Rozkošnou protiváhou zavalitého Tommyho je jeho čiperná manželka Pentlička. Herečku Jessicu Raine si tvůrci vybrali z toho důvodu, že kromě naprosté fotogeničnosti je schopná uhrát komediální i dramatické scény. V Anglii se proslavila jako porodní bába v televizním seriálu Call the Midwife (překl. Zavolejte porodní asistentku).
  • Natáčení probíhalo v přístavním městě Cromer v Norfolku, které je typické svým fotogenickým zdobný přístavním molem a malebnými nábřežími.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný