13. března 2018 12:32
redakce Prima Living

Tohle je 5 nejlepších hororů poslední pětiletky! Viděli jste je všechny?

Když děsit, tak pořádně. Neutečeš ve středu ve 22.40 na Prima MAX.

Hranice mezi špatným a povedeným hororem jsou občas velice tenké. Ne každá odpornost má svůj účel a naopak ne každý účel je správně nechutný, je to o tom trefit atmosféru, mít po ruce ty správné herce a v neposlední řadě zaujmout diváky vtahujícím příběhem. Lekačky a další věci, které k tomu patří, jsou až druhořadé. Těch skutečně povedených filmů naneštěstí není mnoho, a tak teď vybíráme 5 těch nejlepších, které vznikly za posledních pět let. Viděli jste je všechny?

Neutečeš (2014)

Tenhle zdařilý horor také přichází s jedním docela unikátním monstrem. Unikátním v tom smyslu, že ho nikdy zcela nevidíme. Film je o strachu z neznáma a jako takový funguje v naprosté většině svých momentů přímo perfektně.

Pokud jste neviděli, můžete na něj mrknout ve středu ve 22.40 na Prima MAX!

Insidious (2010)

Co dělá hororový snímek Insidious z roku 2010 skutečně skvělým, a důvod, proč nakonec skončil v tomhle našem žebříčku, je jeho práce s tzv. temnou dimenzí. Místem, odkud démoni a další zlé bytosti putují do našeho světa. Dokud se totiž film odehrává v naší realitě, je pouze strašidelný. Jakmile se ovšem dostaneme do tohoto temného zákoutí, začne nás opravdu mrazit!

Sinister (2012)

Přijít v dnešní době s novým a originálním hororovým monstrem není vůbec snadné. Snímku Sinister se to ale přesto daří, démon Bagul je přesně tím zlým, zákeřným a vražedným zabijákem, jakého bychom nikdy nechtěli potkat, a přestože si v rámci žánru dosti půjčuje od svých kolegů, je to pořád netvor, na kterého už jen tak nezapomeneme.

The Babadook (2014)

Babadook je rozhodně jeden z nejchytřejších hororů nového milénia. Hraje se v něm hodně s psychologií postav, je nepředvídatelný, ale v jádru stále pekelně děsivý. Tenhle depresivní teror se vám už od začátku dostává pod kůži a ve chvíli, kdy se mu to povede, máte jasno. Tohle je skutečně jeden z nejpovedenějších hororů posledních let.

V zajetí démonů (2013)

Režisér James Wan se s tím rozhodně nemazlí. Těžko říct, jestli má tento pán na poli dnešního hororů nějakou konkurenci, pokud ano, jeho snímek V zajetí démonů z roku 2013 ji s přehledem poráží. Film vypráví o skutečných událostech, jakmile si tedy uvědomíte, že podobně děsivé výjevy, které zažívají jeho hrdinové během snímku, zažili i skuteční lidé, začne vás z něj hodně nepříjemně mrazit. Přidejte skvělé herecké výkony a výbornou práci s atmosférou děsivého baráčku a máte jasného kandidáta na nejlepší horor posledních let.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný