18. září 2019 11:00

Tohle Dívka ve vlaku vidět nechtěla! Prima krimi podle mysteriózního bestselleru

Strhující filmová adaptace bestselleru spisovatelky Pauly Hawkins vás pohltí skvělými hereckými výkony, překvapivými zvraty i napínavou zápletkou. Thriller Dívka ve vlaku nepropásněte v pátek 20. září ve 21.55 na Primě.

Dívka ve vlaku a hrdinka filmu je rozvodem zlomená Rachel Watsonová (Emily Blunt). Ta dojíždí každé ráno vlakem do práce na Manhattan. Cestou míjí svůj bývalý dům, kde teď žije její exmanžel Tom (Justin Theroux) s novou ženou (Rebecca Ferguson) a dcerou Evie. O pár domů dál pak pozoruje přes okénko vlaku jiný manželský pár.

Podívejte se na upoutávku:

Voyeurství s drtivým dopadem

S každou další cestou Rachel propadá dojmu, že ty dva lidi zná. Dvojici si oblíbí a pojmenuje: Jess a Jason. Vypadá to, že ti dva mají dokonalý život. Rachel jim jejich štěstí závidí i přeje. Ona ho takový nemá.

Jednoho dne však přes okénko zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a všechno je jinak! Krátce nato se Rachel dozví z novin, že se „její Jess" pohřešuje. Má jít na policii? Váhá. Budou brát vážně svědectví alkoholičky?

Překvapivá odhalení, nečekané zvraty a flashbacky

Odpovědět si umí. Rozhodne se začít pátrat na vlastní pěst. Pravda o Rachel vychází najevo: pila, nemohla mít děti. Její manželství se zhroutilo, ještě více propadla alkoholu a přišla o práci. Záhy ztratila domov. A teď Rachel pomalu ztrácí kontrolu sama nad sebou. Nad vodou ji drží její kamarádka z vysoké Cathy (Laura Prepon), která jí u sebe v bytě poskytuje azyl. To kvůli ní Rachel denně předstírá, že odjíždí do práce a cestuje vlakem. „Ráno odjíždím v 8.04 a večer se vracím v 17.56.“

Rachel se stále více zaplétá do příběhu, který vlastně není její, ale který jí nakonec změní život úplně od základu. Rachel během pátrání po „Jess“ dochází ke zjištění, že je do všeho sama nějak zapojená. Nedokáže si vzpomenout, jak se ocitla špinavá a zmlácená doma v posteli, neumí odpovědět u výslechu na policii, proč se potulovala na mol opilá kolem domu pohřešované „Jess“.

Emily Blunt o postavě

„Role Rachel je o závislosti, osamělosti, voyeurismu a o tom, jak vnímáme vše, co vidíme i nevidíme,“ řekla při uvedení filmu herečka Emily Blunt o postavě Dívky ve vlaku. „Všichni jezdíme do práce vlakem a uvažujeme o životech lidí, kteří jedou s námi. V tomto ohledu k ní máme blízko.“

Dívka ve vlaku – fakta a zajímavosti

  • Bývalá novinářka Paula Hawkins (42) v minulosti napsala několik knih na objednávku, Dívka ve vlaku byla prvním románem, který napsala pod vlastním jménem.
  • Po vydání v lednu 2015 obsadil román s 15 miliony výtisků prodaných po celém světě vrchol nejprestižnějšího žebříčku The New York Times Bestsellers jako nejrychleji se prodávající román v historii.
  • Práva na knihu už koupilo více než 35 zemí.
  • Tomu se říká dobrý odhad: Šéfové DreamWorksu zakoupili práva na knihu Pauly Hawkins ještě před tím, než se stala bestsellerem roku 2015. U nás kniha vyšla v klasické i audio podobě.
  • Filmové adaptace Dívky ve vlaku se ujala scenáristka Erin Cressida Wilson – Sekretářka (2002), portrét fotografky Diane Arbus: Příběh jedné obsese (2006), Pokušení (2009).
  • Dobrá volba režiséra: Režisér thrilleru Tate Taylor je například autorem na Oscara nominovaného Černobílého světa z roku 2011.
  • Trať filmové adaptace byla přenesena z literárního Londýna do New Yorku. „Napadlo nás, že v New Yorku nalezneme stejné prostředí, protože New York je podobně jako Londýn město se spoustou příměstských železničních tras, po kterých lidé do města dojíždějí,“ komentoval změnu producent Marc Platt.
  • Dívka ve vlaku bývá přirovnávána ke Zmizelé od Davida Finchera.

Thriller Dívka ve vlaku nepropásněte v pátek ve 21.55 na Primě.

Dívka ve vlaku

(Drama / Mysteriózní / Thriller – USA, 2016)

Režie: Tate Taylor

Předloha: Paula Hawkins (kniha)

Scénář: Erin Cressida Wilson

Kamera: Charlotte Bruus Christensen

Hudba: Danny Elfman

Hrají: Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux, Luke Evans, Édgar Ramírez, Allison Janney, Lisa Kudrow, Laura Prepon, Marko Caka, Mauricio Ovalle, Darren Goldstein a další.

(schneidy)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný