24. července 2020 06:00

Táta nebo milenec: Podle čeho vybral Gérard Depardieu svou filmovou dceru?

Francouzská komedie Táta nebo milenec stojí na výkonu slavného Gérarda Depardieu, po jehož boku se objevila talentovaná Marie Gillain. Jak spolupráce probíhala?

V sobotu od 9.25 na Prima MAX uvidíte komedii Táta nebo milenec. Taškařici o rozvedeném muži středního věku, který chce na jedné straně začít nový život a zároveň za každou cenu ctít otcovské povinnosti ke své dospívající dceři, má na svědomí francouzský scenárista a režisér Gérard Lauzier. Za svůj život toho nenapsal mnoho, ale když už dal něco dohromady, tak to vždycky stálo za to.

Scénář jako základ

Svět dobyl divadelní komediální hrou Nalevo od výtahu, která byla následně zfilmována a hlavní roli si v ní zahrál Pierre Richard. I při realizaci tohoto díla si Lauzier pohrával s myšlenkou, že titulní postavu svěří jemu. Nakonec se ale rozhodl pro tvrdší náturu a s nabídkou oslovil Gérarda Depardieu. Ten nezaváhal ani na vteřinu.

„Byl jsem poctěn, že mi zavolal. Vážil jsem si jeho práce. Ve Francii byl nedoceněný umělec. Když jsem si přečetl scénář, který mi donesl, okamžitě jsem věděl, že to bude dobré. Spoustu věcí jsme spolu předtím ještě konzultovali a v některých momentech mi nechával volnost. Na tu spolupráci vzpomínám velmi rád,“ svěřil se Depardieu.

Neokoukaná tvář

Režisér a scenárista s ním dokonce řešil, koho obsadit do role jeho dcery. „Shodli jsme se na tom, že by mělo jít o neokoukanou tvář,“ prozradil ještě herec. Nakonec společně vybrali v té době šestnáctiletou dívku belgického původu Marii Gillain, která se od čtrnácti let věnovala ochotnickému divadlu a navštěvovala taneční i herecké kurzy.

„Pár měsíců předtím jsem absolvovala konkurz do jiného filmu. Byla jsem hodně blízko, ale nedopadlo to. Byla jsem zklamaná, brala to jako konec světa. Sice jsem chodila na další castingy, ale už jsem v nic nedoufala. Spíše jsem byla ke všemu skeptická. A pak najednou mi zničehonic zavolali, že mě berou! A rovnou na tak velkou roli! Bylo to nečekané. Zatímco ten film, do kterého mě nevybrali, skončil neslavně, ten náš sklidil velký úspěch. Asi to tak mělo být,“ zavzpomínala herečka. Role v tomto filmu jí nakonec přinesla celou řadu ocenění a spoustu dalších nabídek.

Komedii Táta nebo milenec uvidíte v sobotu od 9.25 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný