13. ledna 2016 11:22
Gabriela Gabrielová

Tanec na vlnách: Dva páprdové loví roštěnky na luxusní lodi

Tanec na vlnách - upoutávka

Pro některé komediální herce nenachystal bůh sólovou dráhu. Jejich genialitě, humoru a skvělému herectví dá vyniknout až parťák. To platí i u dvojice Jack Lemmon a Walter Matthau, kteří spolu natočili deset třaskavě vtipných filmů. Číslo devět má komedie Tanec na vlnách. Výborná zábava zaručena! V úterý ve 22.25 na Prima MAX.

Charlie (Walter Matthau) je nevyléčitelný, a proto věčně zadlužený sázkař. Zároveň je to však velký elegán a muž, který si chce i ve věku 65+ užívat života a nefňukat jen nad počtem užívaných léků. A protože už má dost toho, že je neustále švorc, rozhodne se, že si najde nějakou bohatou paničku. Do celé akce zatáhne svého ovdovělého švagra Herba (Jack Lemmon). Aby Herb přišel na jiné myšlenky, koupí Charlie pro oba lístek na luxusní prázdninovou loď, kde bude jistě spousta zábavy a hlavně dobře zajištěných osamělých žen.

Heslo dne zní: Ulov si nějakou prachatou bábu!

Co však Charlie nic netušícímu Herbovi zatajil, je fakt, že onen palubní lístek pro něj nebyl tak zcela zadarmo. Oba totiž během plavby musejí pracovat jako tanečníci. Jejich úkolem bude dělat společnost a tančit s dámami, které jsou na jachtě na dovolené. A hlavní problém? Charlie neumí tančit vůbec a Herb na tom není o mnoho lépe. Co na to tyranský taneční mistr a ředitel plavby v jedné osobě (Brent Spiner)? Navíc Charlie se téměř okamžitě zamiluje do nejkrásnější a o mnoho let mladší ženy na palubě, kterou hraje úchvatná Dyan Cannon. A jak to celé s našimi pány v letech dopadne?

Prochechtejte se americkou romantickou komedií Tanec na vlnách. V úterý ve 22.25 na Prima MAX!

Těšte se na:

  • Humor, vtipy, hlášky. „Dobře jsem si všimla, jak jste se koukal na hrudník mé dceři!“ Vykřikne rozhořčená lady. „Nedivtese, v mládí jsem býval kardiolog.“ J
  • Elegance vyšších kruhů. Zapomeňte na džíny a potrhaná trika. V tomhle filmu se chodí v nažehlených košilích, dámy v toaletách (občas i v luxusním prádle) a posádka lodi v padnoucích uniformách.
  • Luxusní destinace! Cesta prvotřídním zaoceánským parníkem není jen tak pro někoho. Na prázdninových lodích brázdících například Karibik s bohatými Američany na palubě se stále drží vysoká úroveň. Krásné jsou kajuty, společné prostory i romantické paluby. Mrkněte na to. Ách!

Nerozlučná dvojka

  1. Herci Jack Lemmon a Walter Matthau – věčně se hašteřící dvojice a zároveň nerozluční kamarádi, jejichž vzájemná chemie je nevyvratitelná. Postavy, jež hrají, jsou občas hot a čehý, občas zase téměř jedna duše. Vždycky je to ale velká sranda.
  2. Hráli spolu už v roce 1966 ve filmu Štístko, ale jejich duo se doopravdy proslavilo až filmem Podivný pár (1968). Hráli tehdy spolubydlící, z nichž jeden byl pedantický pořádkumilovný muž a druhý staromládenecký svobodomyslný hráč pokeru.
  3. Od té doby spolu točili několikrát, ale asi nejvíc k popukání jsou od okamžiku, kdy začali stárnout. Sem patří jejich trháky Kamaráde, kamaráde (1981), Dej si pohov, kámoši (1993), Dej si pohov, kámoši 2 (1995) nebo Správná dvojka II. (1998)
  4. Právě Správná dvojka II. (v orig. The Odd Couple II.) je pokračováním filmu Podivný pár (v orig. The Odd Couple). Pojednává o tom, jak se dávní přátelé setkají na letišti. Oba letí na svatbu svého dítěte. Jeden vdává syna, druhý dceru. Následně zjistí, že se jejich děti berou navzájem. Ovšem let v jejich podání je trochu dramatičtější a opravdu vtipný, ale na svatbu nakonec dorazí včas.
  5. Ve filmu Správná dvojka II. se oba legendární herci „hašteřili“ na filmovém plátně naposledy. Walter Matthau umřel v roce 2000, jeho filmový parťák Jack Lemmon o rok později.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný