12. listopadu 2018 14:35
redakce Prima Living

Syn Růžového pantera zasahuje

Osmý a poslední Panter z dílny režiséra Edwarda Blakea zodpovědného za celou „růžovou“ sérii oživuje odkaz nešikovného inspektora Clousseau prostřednictvím jeho nemanželského syna, strážníka Jaquese. O tom, že syn svého otce skutečně nezapře, se přesvědčte ve středu v 18.05 na Prima MAX!

Katastrofy přitahující geniální nešika inspektor Clouseau byl hlavním hrdinou série o Růžovém panterovi dlouhých 20 let. Za tu dobu stihl jeho představitel, skvělý britský komik Peter Sellers, natočit šest dílů Pantera.

Když pak v roce 1982 předčasně zemřel, měl duchovní otec projektu, režisér a scenárista Edward Blake, dvě možnosti. Buď se smrtí Sellerse pohřbít i inspektora Clouseaua, nebo se pokusit sérii vdechnout druhý život v podobě inspektorova následníka.

A tak vznikl poslední díl původní panteří série, v níž se hlavní role nenadále objeveného syna inspektora ujal talentovaný italský komik Roberto Benigni. Tehdy jednaosmdesátiletý Blake mu ponechal stejnou volnost na poli gagů a absurdních scének jako zesnulému Sellersovi a připravil scénář podle osvědčeného panterovského receptu. Hrdinné počínání zmateného obhájce zákona se tak opět neobejde bez bláznivých převleků, komických soubojů a absurdních omylů. Ke zrození nového kultu to ale bohužel nestačilo a tak Syn Růžového pantera (1993) sérii definitivně uzavřel a na remake se Stevem Martinem jsme si museli počkat až do roku 2006.

Ve francouzském Nice je unesena dcera lugašského krále Jasmína. Únosci požadují sto milionů dolarů a královu abdikaci, jinak princeznu zabijí. Na případ je nasazen policejní komisař Dreyfus, který při vyšetřování narazí na místního policistu Jacquese Gambrelliho (Roberto Benigni). Ten se do případu zaplete čirou náhodou a když pak šéf únosců vyšle své zabijáky, aby Gambrelliho jako nepohodlného svědka odstranili, Dreyfus mu zachrání život. U sebe doma pak Gambrelli představí šéf komisaři svou matku (Claudia Cardinale) a vyjde najevo, že Jacques je ve skutečnosti nemanželským synem zesnulého inspektora Clousseau...

Režie: Blake Edwards Kamera: Dick Bush Hudba: Henry Mancini Hrají: Roberto Benigni, Herbert Lom, Claudia Cardinale, Shabana Azmi, Robert Davi, Mike Starr, Anton Rodgers, Burt Kwouk, Aharon Ipalé, Debrah Farentino, Nicoletta Braschi, Simon De Selva

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný