18. února 2021 06:00
redakce Prima Living

Švec: Osvědčený režisér diriguje Adama Sandlera v komedii s fantasy námětem

Trochu vážnější a zdaleka ne tak ztřeštěná sandlerovka pohybující se někde na hranici polokriminální komedii nezávislého rázu, navíc perfektně vypointované. Co víc dodat? Není to nudné ani trapné a palec nahoru za originální nápad s botami.

V neděli od 20:00 na Prima MAX na vás zaútočí tak trochu jiný Adam Sandler. Jestli nejste velkým fanouškem přehnaně vtipných crazy komedií plných hustých hlášek a gagů a radši vídáte své oblíbené herce v něčem trochu dospělém, je Švec smlsnutím přesně pro vás. Je osvěžující zažít Adama Sandlera v poněkud vážnější roli, i když ani tady není o vtipné momenty nouze. Když si k tomu navíc přidáte parádního Steva Buscemiho a Dustina Hoffmana, vyjde vám moc příjemné filmové pokoukání.

New York roku 1903. V obchodě místního ševce se shromáždí skupina židovských mužů, aby prodiskutovali problém: obtěžuje je obchodník jménem Gergerman. Jeho boty předají ševci Pinchasi Simkinovi, který je opraví na svém speciálním stehovacím stroji…

Střih. Přítomnost. Max Simkin (Adam Sandler) je švec, stejně jako čtyři generace Simkinů před ním. Přítelkyni nemá, peněz moc nevydělává a jeho otec (Dustin Hoffman) ho z neznámého důvodu před několika lety opustil. Maxův život je jedna velká rutina. Dny tráví mezi svým krámem na opravu bot, holičským salonem přítele Jimmyho (Steve Buscemi) a domovem, kde žije se svou matkou. Cítí, jak mu život protéká mezi prsty.

Závidí svým zákazníkům jejich dovolené a dobrodružství a čím dál víc pociťuje prázdnotu a osamělost svého bytí. Jenže to všechno se změní, když jednou v noci, zatímco spravuje boty, vypadne v domě proud. Maxovi nezbyde nic jiného než vyhledat ve sklepě starý mechanický stroj po pradědečkovi – a co se nestane. Poté, co boty opraví a zkusí si je, se zděšením zjistí, že se proměnil v majitele dotyčného páru bot. Staré rodinné dědictví Maxovi umožní chodit po světě v kůži jiných lidí a žít tolik životů, kolik jen chce, čehož si švec náležitě užívá. Pak ale přijde do jeho obchodu místní mafián Ludlow tyranizující okolí a Max se mu rozhodne pomstít za všechny, kterým ublížil.

Věděli jste o filmu Švec, že…

Snímek pochází z dílny režiséra a scenáristy Toma McCarthyho, kterého jste jako herce mohli vidět třeba v komedii Fotr je lotr nebo v dramatu Všichni královi muži. Při svém režijním debutu na festivalu Sundance vyhrál se snímkem Station Agent Cenu publika a vedle dalších ocenění tento snímek získal i cenu BAFTA za nejlepší původní scénář. Ten pocházel rovněž z jeho pera.

Komedii Švec uvidíte v neděli od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný