30. ledna 2018 10:46
redakce Prima Living

Studnařova dcera a její neopakovatelné kouzlo

Krajina plná slunce, hrdí lidé a příběhy jejich životů protkané láskou. Takové je francouzské romantické drama, kde hlavní roli hraje poetická Provence a variace na známé téma: jak zpočátku nechtěné dítě stmelí rodinu a překlene i třídní rozdíly. Kochejte se na Prima MAX v sobotu od 20.00. Pokud nestihnete, určitě stojí za to se podívat v neděli v 15.45 tamtéž.

Píše se léto roku 1939 a válka zatím Evropu neschvátila. Šestadvacetiletý pilot francouzské vzdušné obrany rybaří jednoho dne nedaleko rodinného sídla, když na břehu říčky spatří osmnáctiletou Patricii Amoretti, nejstarší dceru ovdovělého studnaře, která mu právě nese do práce oběd.

Jacques ji přenese přes říčku, a když ji druhý den potká znovu, měsíc je právě v úplňku a ti dva zcela podlehnou své touze. Tu samou noc je Jacques Mazel odvolán zpět ke své jednotce a na další setkání s Patricií již nedorazí. Své matce dá ale pro dívku dopis. Ta synův vztah s chudou Patricií ovšem neschvaluje, Mazelovi jsou bohatí a v místních kruzích vysoce vážení, a proto dopis po synově odchodu spálí.

Patricie se domnívá, že ji Jacques zavrhl pro jejich rozdílné postavení a nešťastná láska jí zlomí srdce. Když zjistí, že je těhotná, neubrání se a společně s otcem oznámí novinu Jacquesovým rodičům. Ti si však myslí, že je chudý studnař chce vydírat, a tak ho bez milosti vykážou z domu.

Pak ale přijde zpráva z fronty, že Jacques je nezvěstný. Jeho letadlo spadlo za německými hranicemi a nikdo neví, co se s posádkou stalo. Ve světle těchto zpráv se v rodině Mazelových zahýbe svědomí. Kontaktují studnaře s tím, že by se k zodpovědnosti za vnuka přece jen rádi přihlásili, ale otec Patricie mezitím změnil názor.

Nebojte ale, ač žánrově snímek skutečně patří do kolonky drama, jedná se o drama s happy endem. Přesvědčte se v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

Co jste možná nevěděli o filmu Studnařova dcera...

  • Tento snímek z roku 2011 je remakem značně staršího stejnojmenného filmu z roku 1940, který natočil i napsal slavný francouzský prozaik, režisér a dramatik Marcel Pagnol. Moderní verzi má na svědomí Daniel Auteuil, který se zároveň dosadil do hlavní role Patriciina otce.

Naschvál jestli si všimněte...

Když se Pascal chystá za Mazelovými, Patricia mu uváže kravatu tak, že zadní část o dost vykukuje z pod té přední. Když ho pak vidíme o několik záběrů později, kravatu už má zavázanou správně.

Režie: Daniel Auteuil Předloha: Marcel Pagnol (kniha) Scénář: Daniel Auteuil Kamera: Jean-François Robin Hudba: Alexandre Desplat Hrají: Daniel Auteuil, Kad Merad, Nicolas Duvauchelle, Sabine Azéma, Jean-Pierre Darroussin, Àstrid Bergès-Frisbey, Marie-Anne Chazel, Emilie Cazenave, Jean-Louis Barcelona Rok uvedení: 2011

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný