6. června 2018 13:39
redakce Prima Living

Strážce hranice splácí nevyřízené účty

Akční film s Jean-Claude Van Dammem, který obdobné jeho snímky z posledních let kvalitativně nesporně převyšuje a ostudu by si neudělal ani v porovnání s jeho největšími klasikami. 95 minut v jeho společnosti vám uteče jako voda. V pátek ve 22.25 na Prima MAX.

Režisér Isaac Florentine, původem z Izraele, je známým režisérem bojových akčních snímků. Sám se nejdříve cvičil v judu a karate, než se po pár letech stal jejich instruktorem. Chvíli působil ve Švédsku a pak se vrátil zpět domů a v Tel Avivu si založil vlastní centrum pro výuku bojových umění. Nakonec přesídlil do USA, aby si tam splnil svůj sen – pracovat u filmu – a to se mu do puntíku splnilo.

Jsou pro něj typické efektivní a tvrdé souboje, nad kterými zůstává až rozum stát a pod jeho taktovkou působí Van Damme konečně zase dobře...

Jednotka amerických zvláštních sil se rozhodla vydat se na cestu zločinu a chystá se do Spojených států propašovat heroin v hodnotě 35 milionů dolarů. Do cesty se jí ale postaví agent pohraniční stráže Jack Rodideaux (Jean-Claude Van Damme), který dříve pracoval na newyorském oddělení vražd. Přestože po něm jdou sebevražední atentátníci, krutí sadisté i zrádní úředníci na obou stranách hranice, Jack s nimi nemá žádné slitování a neohroženě se pouští do boje s mocným kartelem.

Prima MAX si nezapomeňte pustit v pátek ve 22.25!

Co jste možná o filmu Strážce hranice nevěděli...

  • Jedná se o první film, ve kterém si Jean-Claude zahrál se svou dcerou Biancou Bree, která zde ztvárnila jeho filmovou dceru Kassie Robideaux. Další snímky jejich společné spolupráce na sebe nenechaly dlouho čekat. Ten samý rok (2008) si spolu střihli dokonce hlavní role ve filmu Full Love, následovali Nájemní zabijáci (2011), Šest výstřelů (2012), Alien Uprising (2012) a Vítejte v džungli (2013).
  • Snímek se natáčel v Bulharsku a byl hotový za měsíc a půl, přesně za 47 dní. Klobouk dolů před bulharskými profesionály, kteří odvedli vynikající práci a rozdíl mezi skutečným místem natáčení a domnělým místem děje se jim podařilo zcela smazat. Nebýt specifické evropské krajiny patrné v pár záběrech a jedné scény s autobusem Karosa, nebylo by to vůbec poznat.

Chybka, co se nevychytala...

  • V průběhu schůzky ohledně 50 tisíců ilegálních imigrantů překračujících hranice si na zdi policejní stanice můžete všimnout nápisu: „Cheief“ Commissioner´s Commendation (Pochvala vrchního komisaře). Slovo „Cheief“ se ale správně píše „Chief“.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný