10. srpna 2016 13:39
Gabriela Gabrielová

Strašidelný dům zaútočí na vaše bránice

Strašidelný dům - upoutávka

Nadprůměrná duchařská komedie pro celou rodinu z dílny Walta Disneyho a v hlavní roli s Eddiem Murphym. 90 minut vám v jeho společnosti uteče jako nic! Primu Max si nezapomeňte pustit v pondělí ve 20.15. nebo v úterý 15.40.

Obchodníka s nemovitostmi Jima Everse (Eddie Murphy) a jeho ženu Sáru probudí jedné noci telefonát od majitele staré honosné vily Edwarda Graceyho, který tvrdí, že chce své sídlo prodat. Jim se Sárou cítí, že se přiblížil nejlepší obchod jejich kariéry a spolu se svými dětmi se ihned vydávají na návštěvu odlehlého domu. Rodinu však v podivném sídle uvězní prudká bouře a nechá je tak napospas výstřednímu Graceymu, jeho tajemnému sluhovi Ramsleymu a celé řadě dalších velmi zvláštních obyvatel domu.

Jim se Graceyho duchařským historkám nejdříve vysmívá – ale jen do chvíle, kdy odkryje tajemství vily a zjistí, že jeho ženu Sáru pojí se strašidelnou minulostí domu nečekané souvislosti...

Walt Disney a Eddie Murphy, to je záruka určité kvality, ale přirozeně nečekejte nic ve stylu Woodyho Allena či Johna Cleese. Film nemá větší ambice, než být nenáročnou oddychovkou pro celou rodinu. Děti spolehlivě pobaví (či postraší – záleží na věku) a rodiče si u ní příjemně vyčistí hlavu po náročném pracovním dni. Rozhodně se nemusí stydět za výpravu a efekty – nejrůznější strašidelné potvůrky mají velmi slušnou úroveň a na to, že snímek nemá ambice strašit, ale čistě bavit, si s nimi tvůrci vyhráli opravdu poctivě.

Co se úplně nevychytalo...

  • Když Ramsley vyhodí Jima z domu, zem, na které Jim přistane, je suchá, i když dříve ten samý den byla venku potopa.
  • Dávejte pozor při scéně, kdy Jim Evers dá Sáře medvídka s hodinkami. Hodinky z něj následně sundá a nandá je na ruku Sáře. V dalším záběru jsou totiž hodinky stále na medvídkovi.
  • Když celá rodinka míří autem do viktoriánské vily, Sára má na sobě jasně žlutý outfit. Když z auta vystupuje, její obleček je růžový, ale když vstupuje do vily, je zpátky ve žlutém.
  • Když Jimova dcera vylézá z vody v kryptě (po té, co získala důležitý klíč), chytne ji za rameno ruka v rukavici. Ta se posléze ukáže být Jimova, ale v žádném záběru před tím ani po tom Jim rukavice nenosí.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný