14. května 2021 06:00

Štěstí je krásná věc: Jak vzpomíná Petra Hřebíčková na natáčení, které zasáhla nehoda režiséra?

Romantická komedie Štěstí je krásná věc přidává do osvědčeného schématu i sociální rozměr, jelikož výhra v loterii hrdinům jednoznačné štěstí nepřinese...

V neděli od 20:15 si na Primě připomeneme, že Štěstí je krásná věc. Natáčení romantické komedie s Petrou Hřebíčkovou a Karlem Zimou v hlavních rolích, citelně zasáhla nehoda režiséra Tomáše Svobody. Po sedmém natáčecím dni, když se na své motorce vracel z placu domů, měl ošklivou havárii. Skončil v nemocnici se zlomenou klíční kostí, osmi přeraženými žebry a okamžitě musel být operován.

Bylo jasné, že nebude moci pokračovat a produkci nezbývalo nic jiného než co nejrychleji za něj sehnat náhradu. Narychlo byl povolán Jiří Novák, který měl na svém kontě řadu úspěšných televizních seriálů a dokumentárních filmů. „Celovečerák“ ale dosud nikdy netočil. „Na rozmyšlenou jsem měl dvě hodiny. Nebylo jednoduché nastoupit do rozjetého vlaku, snažil jsem se ho hlavně nevykolejit a nic neměnit. Přípravy normálně trvají měsíce, já si stačil akorát přečíst scénář. Naštěstí jsem se mohl opřít o skvělý štáb,“ prozradil Novák.

Pohoda i v chladu

Natáčení navíc komplikovalo i počasí. V den, kdy měli protagonisté natáčet scény u lomu, kde se koupou a opalují na sluníčku, jen pršelo a panovala velká zima. I přes tyto nepříjemnosti ovšem na place vládla pohoda. „Pokud by nebylo nehody režiséra Tomáše Svobody, který film roztočil, bylo by vše zalité sluncem. Všichni byli famózní. I s režisérem Jiřím Novákem jsme si rozuměli. Natáčení jsem si vážně užila, bylo to dobrodružné. S Karlem Zimou jsme se podporovali. Je to parťák do nepohody, a tak jsem zažívala jen pohodu. Nasmála jsem se do zásobníku na pár let,“ prohlásila herečka Petra Hřebíčková.

„Tohle natáčení byla jedna velká skvělá dovolená. Plná zábavných a zároveň pokorných lidí ve štábu. Slyšeli jsme na sebe,“ doplnil její kolega Karel Zima.

Nápadité obsazení

Ve filmu uvidíme také Jana Dolanského, Marka Taclíka, Ondřeje Pavelku, Martina Písaříka, Michala Novotného, Leoše Nohu, Davida Novotného, Markétu Hrubešovou nebo hvězdu seriálu Most! Zdeňka Godlu. „Na place byla fakt sranda. Nedrželi jsme se úplně stoprocentně předlohy. Občas něco dodali, vymysleli, prostě jak se to zrovna hodilo. Všechno jsme ale předtím probrali s režisérem. Většinou se mu to líbilo,“ přiblížil zákulisí Godla.

Hamižného a ironického kněze ztvárnil Tomáš Jeřábek, kterého nejvíce proslavila role zlého bankéře v sériích televizních reklam pro jednu banku. „Farář patří k negativním postavám, které se vždycky hrají dobře. Je hodně na peníze. Není takový, jak si všichni dobrého duchovního představujeme,“ představil svoji figuru herec.

Milý příběh

Komedie pojednává o páru, který prožívá těžké časy. Ani jeden z nich nemá práci, jsou zadlužení a nejčastější návštěvou u nich doma bývá exekutor. Vše změní farářem požehnaný loterijní tiket a pohádková výhra 176 milionů korun, která dvojici otevře dveře do velkého světa neomezených možností. A také řadě nových kamarádů, kteří by si z jejich výhry rádi něco uzobli. O humorné, komické momenty tak rozhodně nebude nouze.

„Na scénáři mě nejvíce zaujalo, že je to strašně milý příběh o lásce,“ pozvala diváky na sledování nové české komedie herečka Petra Hřebíčková.

Komedii Štěstí je krásná věc uvidíte v neděli od 20:15 na Primě nebo si ho můžete přehrát v naší Videopůjčovně.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný