13. prosince 2018 11:43
redakce Prima Living

Staří a neklidní aneb Nejkouzelnější zloději v dějinách

Za roky práce jako ostraha v muzeu si tři staří přátelé vytvořili velmi osobní vztah k některým exponátům. Jenže s příchodem nového kurátora hrozí, že „jejich“ oblíbené kousky odcestují nenávratně pryč. Co s tím? Nezbývá, než je uloupit! Americkou komedii si pusťte na první svátek vánoční v úterý od 20.00 na Prima MAX.

Morgan Freeman, Christopher Walken a William Macy alias Charles, Roger a George. K lupičům mají hodně daleko, ale přesto plánují důmyslný a komplikovaný zločin. Otřeseni a pobouřeni představou, že by se měli nadobro rozloučit s některými z uměleckých děl, která jim po letech práce v muzeu přirostla k srdci, vymyslí tahle trojka plán, jak tomu zabránit.

Přestože spolu pracují až desítky let, sblíží je paradoxně až zločinecké spiknutí. V muzeu totiž nastane krize – nový kurátor má v plánu zcela změnit vystavované předměty, a okrást tak stárnoucí obdivovatele umění o jejich milovaná díla. Jenže to se se zlou potáže. Brzy má zjistit, že vytrhávat naše tři přátele z poklidného zaujetí uměleckým světem se nevyplácí. Vymyslet plán dokonalé loupeže a pak ho do puntíku uskutečnit není ovšem zas taková banalita. Podle důmyslného scénáře naší muzejní ochranky se díla musí ukrást mezi zabalením a odvozem na letiště.

To ale znamená mít připravené dokonalé padělky, propašovat je do budovy a nakonec najít způsob, jak objekty vyměnit. Zní to možná snadně, ale když vám situaci komplikuje jedna dotěrná manželka nárokující si výlet na Floridu a sklony jednoho z přátel vysvlékat se pokaždé, když stojí před svou zamilovanou sochou bojovníka, nelze se vždy spolehnout na to, že vše půjde jak naplánováno…

Přijměte pozvání k nejodvážnější umělecké loupeži spáchané těmi nejroztomilejšími zločinci všech dob. Výsledek vás dojme i rozesměje zároveň.

Co filmařům uniklo…

  • Všimněte si pozice dveří ve scéně, kdy spolu v hotelu mluví Roger a jeho žena. V záběrech braných z haly jsou dveře pootevřené, kdežto v záběrech z vnitřku pokoje jsou dveře zcela dokořán.
  • Na konci filmu ve scéně na pláži máme věřit tomu, že jsme na Miami Beach. Kopce v pozadí ale jasně dokazují, že o rovinatý terén slunné Floridy nejde. Natáčelo se v Bostonu a v nedalekém Worcesteru na východním pobřeží Spojených Států téměř u hranic s Kanadou.

Režie: Peter Hewitt Scénář: Michael LeSieur Kamera: Ueli Steiger Hudba: Rupert Gregson-Williams Hrají: Morgan Freeman, Christopher Walken, Marcia Gay Harden, William H. Macy, Wynn Everett, Kal Thompson, Billy Silvia, Dan Marshall, Robert Masiello, Keith Fluker, Bates Wilder Rok uvedení: 2009

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný