30. listopadu 2016 14:53
Gabriela Gabrielová

Stará dobrá Anglie, jedna vražda a skvělý detektiv Whicher v akci!

Podezření pana Whichera: Společensky nepřijatelné - upoutávka

V zemích, které bývaly koloniálními mocnostmi, se asi podobné příběhy odehrávaly často. Pro nás však nesou punc neodolatelné exotiky. Když bývalému důstojníkovi Charlesi Shoreovi a jeho rodině někdo začne vyhrožovat, zjišťuje detektiv Whicher, že nitky tohoto příběhu vedou až do tajemné Indie.

Vysoce postavený muž, Sir Edward Shore (Nicholas Jones), si najme soukromého detektiva pana Whichera (Paddy Considine), který dříve sloužil u Scotland Yardu. Důvod? Z Indie se nedávno vrátil jeho syn, kapitán Charles Shore se ženou Katherine (Laura Morgan) a jejich dětmi. Teď však mladé rodině kdosi vyhrožuje a jedno z dětí dokonce zranil kámen vhozený oknem z ulice do domu. Ukáže se, že Charles Shore si je dobře vědom, kdo je za útoky zodpovědný. Ještě než přijela do Indie jeho žena Katherine, tam Charles Shore žil s jednou mladou ženou a její rodina se mu nyní mstí.

Detektive Whicher pátrá po útočnících i v domě pro cizince. Zjišťuje, že se jedná o dva bratry Asima (Adrian Quinton) a Roshana (Akshay Kumar), kteří Charlesi Shoreovi vyhrožují. Whicher se setkává také s indickou guvernantkou Miss Khanovou (Ellora Torchia), jež měla s oběma muži hovořit na lodi během plavby do Anglie. Poté, co je v přístavu nalezena Asimova mrtvola, udeří detektiv Whicher na Charlese, aby řekl vše, co ví.

Charles detektivovi přiznává, že spolu se ženou Katherine, jež nemohla mít děti, vychovávali v Indii dva chlapce. Ti se narodili již předtím Charlesovi a místní dívce Zeenat. Když se chtěl Charles odstěhovat zpět do Anglie, Zeenat prý nechtěla opustit Indii a tak odjela rodina bez ní. Detektivu Whicherovi je divné, že by matka tak snadno opustila své děti. Brzy však zjistí, že je Zeenat ve skutečnosti nablízku. Při prohlídce domu najde fotografii, na níž je mladá Indka vyfotografována i s dětmi. A nejde o nikoho jiného než guvernantku Miss Khanovou, již detektiv v Londýně už zpovídal. Nastává další zvrat. Někdo totiž unesl obě Charlesovy děti.

Tak pane detektive! Kdo je vrah Inda Asima? A kdo unesl děti? Byla to nešťastná Zeenat? Můžete rozplétat tento úžasný příběh spolu s detektivem Whicherem…

Anglickou historickou detektivku Podezření pana Whichera: Společensky nepřijatelné, si vychutnejte ve středu ve 20.15 na Primě MAX!

Těšte se na:

  • story
  • historický Londýn
  • kostýmy
  • výborné herce

Kdo je pan Whicher?

Hlavní hrdina Jack Whicher se poprvé objevil v roce 2008, kdy britská televizní stanice ITV uvedla film Podezření pana Whichera: Vražda v domě na Road Hill. Šlo o skutečnou událost, kterou autorka Kate Summerscaleová převedla do stejnojmenné knihy, na jejímž základě televizní film vznikl.

Pro televizi ITV byly postupně natočeny ještě další tři filmy s detektivem Whicherem v hlavní roli. Ve všech čtyřech případech si bývalého policistu Scotland Yardu zahrál dnes dvaačtyřicetiletý anglický herec Paddy Considine. Znát ho můžete z vedlejších rolí například ve filmech Cinderella Man (2005), Bourneovo ultimátum (2007) anebo z akční komedie Jednotka příliš rychlého nasazení (2007).

V roce 2014 po dokončení čtvrtého filmu série oznámil herec Paddy Considine na sociálních sítích, že volná série filmů o detektiv Whicherovi nebude dále pokračovat.

Ačkoli strohé osvětlení, mlha a pošmourno, nebylo v Anglii 19. století ničím výjimečným, ba právě naopak, některým kritikům vadí, že tvůrci filmu byli právě v tomto historickém faktu tak přesní. Při sledování filmu budete mít pořád pocit „tmy“, špatně osvětlených místností a mizerného počasí. Zážitek z příběhu vám to ale nezkazí.

Film se odehrává v letech následujících po Indické vzpouře (1857) známé také jako Velké indické povstání. Charles Shore, který tehdy sloužil tehdy v armádě, o něm ve filmu vypráví detektivu Whicherovi.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný