28. května 2018 11:34
redakce Prima Living

Stane se Úkryt spíše smrtelnou pastí?

Nebývale dobře hodnocený thriller s hvězdným obsazením a od režiséra takových lahůdek, jako je Klub rváčů či Sedm. Dívejte se ve čtvrtek ve 21.45 na Prima MAX!

V hlavní roli rozvedené matky Jodie Foster, mladičká Kristen Stewart coby její dcera a trio Forest Whitaker, Jared Leto a Dwight Yoakam v rolích gangsterů, kteří se vloupají k nim do bytu. Do téhle rovnice si přidejte pana režiséra s velkým R Davida Finchera a autora příběhu Davida Koeppa, který je podepsaný rovněž třeba pod snímky Mission: Impossible (1996), Jurský park (1993) či Spider-Man (2002).

A výsledek? Jednoznačně skvělý. Rozvedená Meg (Jodie Foster) se spolu se svou dcerou Sarah (Kristen Stewart) nastěhují do nového bytu v luxusní čtvrti v New Yorku, jehož součástí je i tajná místnost vybavená pro přežití, kterou zde vybudoval předchozí majitel. Právě tam se podaří Meg s dcerou zabarikádovat v momentě, kdy se k nim vloupá trojice gangsterů, kteří se mylně domnívali, že je byt prázdný.

Jenže jako naschvál trio zlosynů pase po obsahu zakódovaného sejfu, který se nachází v oné místnosti. Malá Sarah trpí cukrovkou a nutně potřebuje inzulín. Čas znamená všechno a Meg je nucena o život své dcery bojovat všemi zbraněmi.

Možná jste o filmu Úkryt nevěděli, že...

  • Podle režiséra Davida Finchera vyrostla malá Kristen v průběhu filmování asi o 10 centimetrů. Na začátku natáčení byla menší než Jodie Foster a v posledních záběrech ji už jednoznačně převyšovala. Kristen Stewart bylo v té době 11 let.
  • Původně měla Meg hrát Nicole Kidman a její dceru Hayden Panettiere. Jenže před začátkem filmování byla Hayden vyměněna za Kristen, jelikož ji Fincher označil za „iritující“, a poté, 18 dní po začátku produkce, musela plac opustit i Nicole Kidman kvůli zranění kolena, které si přivodila při filmování Moulin Rouge (2001). Fincher chtěl natáčení zabalit, ale studio rozhodlo, že se pokračovat bude a roli nabídlo Jodie Foster. Ta měla být v té době sice prezidentkou poroty na Filmovém festivalu v Cannes, ale kvůli této nabídce prezidentování zrušila. Na přípravu měla pouhých 9 dní.
  • Protože interiéry natáčení byly postaveny na míru Nicole Kidman, která je nepoměrně vyšší než Jodie, zelené kontrolky v tajné místnosti se ocitly přímo v úrovni očí Jodie Foster a neustále ji oslepovaly.
  • Foster byla v průběhu natáčení těhotná se svým druhým dítětem. Vzhledem k tomu, že se focení k filmu protáhlo, musela se jeho část přeplánovat až na konec roku 2001, poté, co porodila.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný