19. července 2020 06:00
Gabriela Gabrielová

Srdečně vás vítáme: Co se stane, když to přeženete s lidumilstvím?

Francouzi komedie umějí a tahle to opět dokazuje. Romská rodina ubytovaná v luxusním sídle dobromila a humanisty Christiana Claviera – to nemůže dopadnout jinak než velkou legrací.

Ve středu od 18.10 uvidíte jednoho klasika francouzské zábavy. Komik Christian Clavier, kterého určitě znáte třeba ze snímků Asterix a Obelix či z filmu Co jsme komu udělali, se tu ujal role respektovaného francouzského spisovatele a humanisty, který nemá na srdci nic jiného než dobro pro všechny bez rozdílu vyznání či rasy. Jeho vrcholný liberalismus je ovšem podle mnohých způsobený jeho životním stylem: spisovatel žije obklopen luxusem v nádherné vile s nádhernou ženou.

Spisovatel v rámci uvedení své nové knihy Srdečně vás vítáme přijme pozvání do televizní debaty, kde v přímém přenosu čelí tvrdé kritice svého oponenta. Ten mu vytýká hlavně to, že spisovatel sice hezky píše a jeho názory jsou šlechetné, ale v praxi se jimi absolutně neřídí. A tak Clavier ve víru vášnivé diskuze na kameru prohlásí, že jakákoli romská rodina, která zazvoní u něj doma, je u něj vítána. A veřejně sdělí svou adresu.

Není se proto co divit, že u něj ještě ten večer zazvoní přátelský Babik se svou početnou rodinou a i s karavanem se mu nastěhují na zahradu. A pak se začnou dít věci. Spisovatel samozřejmě musí své slovo dodržet, a to ještě netuší, jakou dávku tolerance, pochopení a velkorysosti to od něj i jeho ženy bude vyžadovat.

Originální zápletka, vtipné momenty, zábavné vylíčení kulturních rozdílů… tahle komedie má v sobě kouzlo staré školy a být natočena před čtyřiceti lety, hrál by v ní pravděpodobně Louis de Funès a byla by to stejná pecka jako třeba Senzační prázdniny nebo Piti Piti Pa. Takhle nese datum výroby 2017 a exceluje v ní Christian Clavier, a to jí na kvalitě nic neubírá, naopak. Babik je kouzelný, Clavier dokazuje, že si umí dělat legraci sám ze sebe a ještě navíc inteligentním způsobem. Prostě oddychovka, jak má být.

Komedii Srdečně vás vítáme uvidíte ve středu od 18.10 na Prima MAX. Anebo si ji můžete přehrát v naší Videopůjčovně:

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný