23. března 2016 13:20
Gabriela Gabrielová

Špinavý obchod s bílým masem ve filmu Krvavý Bangkok

Pro fandy akčních filmů je tu opravdová lahůdka. Krvavý Bangkok byl sice natočen před dvěma lety, ale zpracováním odkazuje do slavných „osmdesátek“ a „devadesátek“, kdy akční žánr kraloval světovým kinům. Těšte se na hvězdné trio Dolph Lundgren, Tony Jaa a Ron Perlman. A hodku a půl beze stopy nudy. V neděli ve 22.05 na Prima MAX.

Do New Jersey přijíždí dohlédnout na předávku nového zboží sám Viktor Dragovič. Problém je, že Dragovič (Ron Perlman) je srbský mafián a drsný obchodník s bílým masem. A zásilka zboží, které do USA přiváží, není nic jiného než dívky posbírané z různých koutů jihovýchodní Asie. Dragovič je nalákal na sliby o pracovních nabídkách a pak je unesl, aby je prodal do Evropy a Ameriky jako tanečnice, prostitutky a sexuální otrokyně. Na stopě této transakce je svérázný policajt Nick Cassidy (Dolph Lundgren) a jeho oddělení.

Krvavý Bangkok - Obrázek 6, Foto: archiv iprima.cz

Při policejním zásahu proti mafii v docích zabije Nick jednoho z Dragovičových synů a odveta balkánského bosse na sebe nenechá dlouho čekat. Nickův domů doslova rozseká na kusy protitanková střela. Umírá Nickova žena Rosa. Nick přežil jen o vlásek. Také o dceři Sofii dostane policajt na nemocnižním lůžku zprávu, že zemřela. A Dragovič? Zmizel kdesi v Bangkoku.

Nick Cassidy se vydává do Asie, aby pomstil rodinu a rozbil nelidský obchod s bílým masem. Parťákem se mu paradoxně stane thajský policajt Tony Vitayakul (Tonny Jaa), který proti Nickovi zpočátku bojuje. Později však zjistí, že jsou na stejné lodi a jdou po mezinárodní mafii obchodníků se ženami nemilosrdně a spolu.

Velmi slušnou akční jednohubku Krvavý Bangkok si vychutnejte v neděli ve 22.05 na Prima MAX.

Co vás čeká:

  • atraktivní prostředí thajského Bangkoku
  • brutální nakládačky se spoustou čistých kopů a úderů
  • jednoduchý a čitelný děj, který dá vyniknout akci
  • partička fakt dobrých sportovců z oblasti bojových umění

Co musíte vědět:

1. Dolph Lundgren dostal nápad na tento film poté, co si přečetl v novinách článek o obchodu s bílým masem. Scénář napsal už v roce 2006. Trvalo ale dalších osm let, než byl realizován.

2. Lundgren chtěl snímek nejprve režírovat sám, postupně se však rozhodl, že se bude naplno věnovat produkčním povinnostem a režijní křeslo přenechá Ekachai Uekrongthamovi – mladému thajskému režisérovi, jehož filmový debut Obdivuhodný boxer Lundgrenovi naprosto učaroval.

3. Hlavního parťáka do filmu Tonyho Jaa zase získal Dolph Lundgren tak, když přikývl na to, že bude Jaaovi sekundovat v thajském snímku z roku 2013, Ai Noom Gangnam. Tehdy udělali dohodu, že Jaa si naoplátku zahraje s Dolphem ve Skin Trade (Krvavý Bangkok, 2014) a stalo se.

4. Dvojitého agenta, který se postupně odkope, jako Dragovičův muž uvnitř americké policie, hraje vynikající americký karatista Michael Jai White. Je to neuvěřitelný sportovec, který si postupně osvojil další bojová umění jako taekwondo, kobudo a wus-shu. Jeho skvělou sportovní průpravu už déle využívají režiséři akčních filmů. V Krvavém Bangkoku je nezapomenutelný jeho závěrečný souboj s Tonym Jaa. Pokoukáníčko!

5. Vyznavači žánru akčních filmů, kteří mají Dolpha Lundgrena nastudovaného tvrdí, že v Dolph v Krvavém Bangkoku (Skin Trade) z roku 2014 podal opravdu skvělý výkon. Bez čtyř centimetrů dvoumetrový Švéd je někdejší karatistický šampion, který se kdysi chtěl stát inženýrem, dokonce obdržel několik stipendií na vysokých školách ve Stockholmu i později v USA. Blonďatý obr se však nakonec rozhodl pro herectví.

6. Poprvé jsme mohli Lundgrena zaznamenat ve filmu Rocky IV. Později se profiloval jako hlavní bojový protihráč několika hvězd. V Univerzálním vojákovi (1992) to byl Jean Claude Van Damme. Ve filmu Johny Mnemonic byl protivníkem pro Keanu Reevese. Později začal Dolf Lundgren sám režírovat. Vznikly tak filmy ochránce (2004), Mechanik (2005), Krvavá pomsta (2007)

(tek)

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný