20. října 2020 06:00
redakce Prima Living

Spectre: Daniel Craig coby agent 007 počtvrté aneb bondovka s mnoha nej

Nejnovější bondovka se vším, co k ní patří: akce, u které tuhne krev v žilách, precizní záběry, atmosféra a hlavně styl! Tempo je sice krapet rozvláčné a celkové pojetí modernější, než jsme možná zvyklí, ale zase má člověk dost času ten požitek vstřebat.

V sobotu od 20:00 na Prima MAX uvidíte bondovku Spectre, již čtvrté zpodobnění nejslavnějšího agenta tváří Daniela Craiga. Zatímco nově jmenovaný M (Ralph Fiennes) pokračuje v boji proti politickým tlakům ohrožujícím budoucnost a fungování celé MI6, speciální agent Bond si uvědomí, že jediný způsob, jak odhalit důmyslné spiknutí, je pracovat v utajení a mimo své kompetence. S pomocí Moneypenny a Q vyhledá dceru dávného protivníka Whitea, který jediný možná zná způsob, jak rozplést síť zlověstné organizace SPECTRE.

Spectre v číslech:

  • Jde o zatím poslední natočenou bondovku.
  • Je to čtvrtý snímek v pořadí s Danielem Craigem v hlavní roli.
  • Co se tržeb týče, jedná se o druhou nejúspěšnější bondovku hned za Skyfall z roku 2012.
  • Je to druhý film o agentovi 007 od režiséra Sama Mendese. Jeho prvním snímkem byl právě Skyfall.

Co se rozpočtu týče, předčil Spectre všechny předchozí snímky. Produkce stála 250 milionů dolarů. Pro porovnání, předchozí Skyfall se natočil za 150 až 200 milionů dolarů.

  • Rekordní byla tato bondovka i co se honoráře pro hlavního hrdinu týče. Daniel Craig dostal za svůj výkon celých 39 milionů dolarů. Za předchozí roli ve Skyfall to bylo 17 milionů, za Quantum Solace necelých 9 milionů a za Casino Royale skoro 3,5 miliony dolarů.
  • Se svou stopáží 150 minut je Spectre nejdelším snímkem o agentovi 007 vůbec.
  • Film vytvořil nový světový rekord v kategorii největší filmová exploze. Bylo pro ni použito 8 a půl tisíc litrů oleje a 33 kilogramů práškové výbušniny, což se rovná necelým 70 tunám TNT. Samotný výbuch trval skoro 8 sekund. Oficiálním držitelem tohoto rekordu v Guinessově knize rekordů je Chris Corbould, který měl na starosti speciální efekty.

Věděli jste o bondovce Spectre, že…

  • Při natáčení akčních scén v Mexiku utrpěl Daniel Craig zranění, které si vyžádalo operaci kolene.
  • Jedna ze scén je natočena ve starých stokách čističky v Praze v Bubenči.
  • Pracovní název snímku zněl Bond 24, neboť šlo o 24. snímek slavné série.

Bondovku Spectre uvidíte v sobotu od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný