12. března 2019 20:55
redakce Prima Living

Soudní drama par excellence! Svědek obžaloby boduje

Psychologický příběh natočený podle příběhu Agathy Christie před námi rozehraje justiční drama jak víno!

Leonardo Vole (Billy Howle) je obviněn z vraždy bohaté a okouzlující Emily French, která mu odkázala všechen majetek. Vole svou vinu popírá, ale na inkriminovaný čas nemá žádné alibi, respektive jeho jediné alibi je jeho partnerka Romaine (Andrea Riseborough), jež je ovšem poněkud tajuplnou a nevypočitatelnou dámou.

Voleho případu se ujímá zkušený londýnský právník a člen královské soudní rady sir Charles Carter (David Haig) a advokát John Mayhew (Toby Jones). Jenže to, co na první pohled vypadalo jako jedna z mnoha soudních bitev, kterých má Carter za sebou již stovky, se nečekaně mění a velkou roli v tom hraje právě Voleho partnerka Romaine.

Slavné soudní drama odehrávající se v Londýně roku 1920 vychází z divadelní hry napsané na motivy knihy slavné spisovatelky Agathy Christie. Toto zpracování má na svědomí televizní stanice BBC One, která ho uvedla na Vánoce roku 2016 a dočkala se vynikajícího přijetí jak od kritiků, tak diváků. Mimochodem největší chvály za svůj výkon se dočkala představitelka hlavní ženské role Andrea Riseborough, která nejenže byla Davidovi Haigovi v roli advokáta rovnocenným protivníkem, ale zaslouženě na sebe strhla hlavní díl divácké pozornosti.

Možná jste nevěděli, že…

  • Divadelní hra z roku 1953, která se stala předlohou snímku, inspirovala mnoho filmařů. První, kdo se jí v roce 1957 rozhodl převést na filmové plátno, byl režisér Billy Wilder. Jeho Svědek obžaloby si na konto připsal celkem šest nominací na Oscara, leč bohužel většinu zlatých sošek v roce 1958 sesbíral snímek Most přes řeku Kwai.
  • Další filmovou adaptací byl Svědek pro obžalobu z roku 1982 a letos se dočkáme nového zpracování s názvem Witness for the Prosecution (2019), kde si má hlavní roli zahrát Ben Affleck a sám si také snímek režíruje.
  • Ono těch filmových adaptací bylo ještě více, ale všechny dřívější vycházely přímo z původní povídky Agathy Christie, nikoli z divadelní hry.

Režie: Julian Jarrold Předloha: Agatha Christie (povídka) Scénář: Sarah Phelps, Agatha Christie (divadelní hra) Kamera: Felix Wiedemann Hudba: Paul Englishby Hrají: Toby Jones, Andrea Riseborough, Billy Howle, Monica Dolan, Kim Cattrall Rok uvedení: 2016

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný