1. října 2018 12:18
redakce Prima Living

Snímek inspirovaný skutečnými událostmi: Nebe existuje

Film natočený na motivy románu Nebe opravdu je, bestselleru ze žebříčku New York Times, vypráví skutečný příběh malého chlapce, který se začátkem tohoho století odehrál v malém americkém městečku. Vydejte se s námi na výlet do nebe. Ve středu ve 20.00 na Prima MAX.

Colton Burp je čtyřletý kluk, který málem zemřel na zánět slepého střeva. Pár měsíců po zotavení z kritického stavu začne své okolí udivovat popisováním zážitků, které reprodukuje jako návštěvu nebe. Jeho otec (Greg Kinnear) v sobě musí nalézt sílu a odvahu, aby se se světem o synův výjimečný příběh podělil.

Tolik stručný děj filmu, který světlo světa spatřil 11 let po skutečných událostech, které ho inspirovaly. K těm došlo na konci února 2003.

Malý Colton Burpo byl tehdy tři roky a deset měsíců starý a marodil se žaludeční virózou. I přes počáteční lehký průběh nemoci se jeho stav ze dne na den dramaticky zhoršil a Colton musel být převezen do nemocnice. Tam u něj lékaři diagnostikovali pokročilý zánět slepého střeva a okamžitě byl operován. K zástavě srdce u něj nikdy nedošlo, ale jeho stav byl po operaci tak vážný, že mu lékaři nedávali příliš nadějí na přežití. Colton však svůj boj o život vyhrál. Asi čtyři měsíce po operaci začal chlapec svým rodičům a blízkým sdělovat vize a zážitky, které prý prožil ve stavu blízkém smrti.

Vyprávěl, jak opustil své tělo a přišel do nebe. Tam se setkal s Ježíšem, se svým pradědečkem, který zemřel před třiceti lety, a také s nenarozenou sestrou, o které mu rodiče nikdy neřekli. Líčil, že viděl Ježíše projíždět se na koni v barvách duhy a že seděl na jeho klíně, zatímco kolem něj zpívali andělé. Jeho příběh byl popsán v románu Nebe opravdu je (v anglickém originálu Heaven Is For Real), která v Americe vyšla v roce 2010 a v Čechách o rok později.

Dívejte se ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Možná jste netušili, že...

Malující dívka na začátku a na konci filmu je sice ztvárněna herečkou, ale její role je inspirována skutečnou dívkou, Akiane Kramarik, narozenou v roce 1994 v americkém státe Illinois. Rovněž Akiane si prý prošla prožitkem blízkým smrti (NDE, near-death experience) a v nebi se setkala s Ježíšem. Obraz, který ve filmu dívka kreslí, je jejím skutečným obrazem, který nazvala Prince of Peace (Princ Míru).

Režie: Randall Wallace

Předloha: Todd Burpo (kniha), Lynn Vincent (kniha)

Scénář: Randall Wallace, Chris Parker

Kamera: Dean Semler

Hudba: Nick Glennie-Smith

Hrají: Greg Kinnear, Kelly Reilly, Margo Martindale, Jacob Vargas, Connor Corum, Thomas Haden Church, Lane Styles, Darcy Fehr, John B. Lowe

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný